Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


QNX

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

QNX - tokia keista operacinė sistema, kuri dabar kišama į kažkokius Blackberry telefonus, o kadaise tai buvo kišama daugiausiai į lėktuvus, raketas ir kitas kariškas nesąmones, skirtas žmonių sprogdinimui. Tai dėl to viskas, kad ta QNX labai patikimai ir greitai veikė ant visai silpnų procesorių, tai gaudavosi šitip pigiau ir patikimiau žmones žudyt.

O štai dabar jau žmonės žudomi būna kitaip - chemtreilais beigi psichotronais, taip kad jau nereikia tokių gerų operacinių sistemų niekam.

Jei rimčiau kalbant, tai QNX tikrai buvo įdomus dalykas, o plačioje publikoje žinomumą įgavo su trenksmu, kai kokiais gal 1998 metais ėmė ir paleido į internetus parsisiuntimui tokį QNX diskelį. Tiksliau, diskelio atvaizdą. O visas tas atvaizdas sutilpdavo į paprastą flopiką, teturėjusį 1,44 megabaitus talpos. Ir į tenai tilpdavo visa OS, jos kažkokie utilitai, grafinė aplinka, interneto palaikymas, draiveriai, failų valdymo programa, internetų naršyklė, elektroninis paštas kažkoks, reklaminis filmukas nedidelis, dar koksai tai žaidimas, kalkuliatorius ir dar kažkokių smulkmenų. Ir visa tai ekrane atrodė gražiau negu tuometiniai Windows.

Tai žmonės kai tą QNX pamatydavo, tai nepatikėdavo, kad taip gali būti, nes to iš principo negalėjo būti, nes tą patį daranti Wimdozė praktikoje užimdavo net ne 100, o kelis šimtus kartų daugiau ir dirbdavo belekiek kartų lėčiau.

Tai išties viskas buvo dėka paprasto dalyko: QNX branduolys yra labai nedidelis, parašytas asembleriu, o dar visos bibliotekinės funkcijos irgi kažkokios labai gerai apgalvotos, tai vat gerai programuojant, kai programuotojai teisingi, tai ir gaunasi viskas gerai.

Tai čia dar pastebėkim, kad jau nuo to laiko Wimdozė išaugo kokį dar 100 kartų, tai sudauginus, gaunasi akivaizdžiai, kad QNX būtų bent 9000 kartų geresnė.

Dar reikia pasakyti, kad QNX taigi savo esme - kažkoksai ten UNIX, tik kad gudrus toks.

Skirtingai nuo gražiai atrodžiusios, bet sėkmingai nusibaigusios BeOS, QNX sistema, kad ir kreivais keliais, bet vis dar egzistuoja ir panašu, kad pakankamai ilgai gyvens. Jos kūrėjai susiprato užsiimti nišą - visokius kompaktiškus prietaisus ir tas sistemas, kur reikia darbo realiame laike palaikymo. Tai visokie Linux tokių galimybių gerų neduoda, tai štai QNX ir gyvuoja po truputį.



QNX - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEP