Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SCO

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

SCO - tokia buvusi UNIX gamintoja, o paskui visokių šūdų kompanija seniai nusibankrotinusi ir pagarsėjusi prastomis reputacijomis, o pasku i savo vardą ir savo OS pardavusi kažkam kitam, kas tą reputaciją dar labiau sugadino, jau pasivadinę į SCO Group.

Prieš kelioliką metų SCO Group pagarsėjo visame pasaulyje tuo, kad paskelbė, jog visokie Linux yra ne kas kita, o Nelegali OS, todėl visi kas naudoja Linux yra nelegalūs ir turi jiems susimokėti pinigus, kad būtų legaliais. Aišku, visi ilgai tyčiojosi, o kompanija neatlaikė patyčių ir subankrutavo. Štai taip negražu yra tyčiotis iš idiotų.

Tai užtat dabar jau SCO yra nei neegzistuojanti, nes vieotje jos po bankrotų likusius autorinių teisių likučius susipirko kažkokia neaiški firma - Xinuos, kuri niekam jokių pretenzijų nebereiškia ir toliau kokį tai UNIX gamintoją bando vaizduoti, bet nelabai sėkmingai.


SCO istorija

Anksčiau gi, žiloje senovėje, buvo viskas kitaip - SCO garsėjo kaip vienas iš pirmų UNIX gamintojų, tai darė kokį tai nuosavą SCO UNIX, kuris išties buvo ne kas kita, o kažkoksai atnaujintas Xenix, su visais bugais. Užtat tai buvo vienintelis UNIX, kuris dirbo padoriai ant PC kompiuterių, su visais navarotais. Tik vat skylių buvo tenai tiek daug, kad normalios įmonės šito dalyko nenaudodavo, o internetuose išvis netgi nei nebandydavo, nes kas nors įsilauždavo vis.

Paskui gi kompanija ėmė ristis į dugną ir čia atsirado kokia tai labai sėkminga Linux įmonė - Caldera. Tai šitoji nusipirko visą SCO, galvodama, kad gaus labai gerus UNIX ir tada jau taps rimtu gamintoju - nes SCO labai visiems gyrėsi, kad turi dešimtis tūkstančių draiverių visokiems skirtingiems įrenginiams, neprilygstamą našumą, CDE ir Motif gali gaminti ir taip toliau. Tai kai Caldera viską nusipirko, paaiškėjo, kad programuotojai jau prieš eilę metų išsilakstę, draiveriai pasenę tiek, kad tų įrenginių niekas jau negamina ir išvis visa įmonė tėra bankrotas. Tai vat Caldera ir atsidūrė tokiuose spąstuose, kad nei ten Linux užsimt, nes pelno neužteks nuostoliams padengti, nei ten UNIX užsiimt.

O bet tačiau, kadangi SCO turėjo iš ATT paveldėtas kažkokias UNIX teises, tai Caldera vadai sugalvojo, kad reikia viską pratęsti ir nutarė paskelbti, kad Linux jiems priklauso ir visi turės mokėti. Ir todėl patys persivadino iš Caldera į SCO Group, kuri ir pagarsėjo visoje planetoje. Štai tada prasidėjo teismai prieš ką papuola, bandant išsireikalauti daug milijonų iš visų, kas tik Linux platina ar smarkiau naudoja, bet visi siuntinėjo tą SCO į EN. Štai taip ir baigėsi visa ta istorija, kad anie subankrutavo, tai taip jiems ir reikia gal...

Dar reikia pasakyti, kad SCO ilgokai buvo oficiali System V tęsėja, nes perėmė ATT teises, tai ten buvo tokie patys du tikriausi šito tipo UNIX pas juos, kurie ir dabar dar platinami, nors visiškai susenę:

Tai paskui galų gale viskas baigėsi tuo, kad susibankrotinusi SCO Group dar bandė paskutinį kartą atnaujinti kažkokias nesąmoningas bylas prieš IBM kokiais gal 2013 metais, bet visas UNIX teises iš tų bankrotų administratorių perpirko kažkokia UnXis firmelė, kuri paskui persivadino į Xinuos ir dar paskui paskelbė, kad su šitais teisiniais šūdais nieko bendro turėt nesiruošia, tai gal ir atsikurs dar tie UNIX, nes kažką jau pradėjo kurti ir leisti naujas versijas. Tai gal jau daugiau šūdų nebebus dabar.