Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Midnight Commander

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Mc)
Jump to navigation Jump to search

Midnight Commander arba MC - toksai failų menedžeris, koksai tai Norton Commander klonas, skirtas įvairioms UNIX tipo sistemoms, įskaitant ir Linux, visokias BSD versijas ir taip toliau.

Skirtingai nuo įvairių panašių DOS sistemoms skirtų komanderių, Midnight Commander kuo puikiausiai palaiko ilgus failų vardus, daugybinius ir ilgus failų išplėtimus, o taip pat ir failus, kurių pavadinimas prasideda tašku. Negana to, MC palaiko ir dar gyvą galą visokių kitokių dalykų, iš kurių vienas geresnių - tai galimybė laisvai vaikščioti po archyvų vidų (panašiai, kaip FAR), o be to, dar ir pasijungti prie FTP.

Vienok, kaip ir daugelis visokių atviro kodo programų, MC turi tą visus užknisančią savybę, kuri vadinasi "galiu viską, bet tu mane susikonfigūruok, kad bent jau kaip nors veikčiau". Taigi, teoriškai galėdamas viską, praktiškai MC veikia taip atbulai, kad paspaudus kokį nors F4, pasileidžia klasikinis Vi ir tada bet koks normalus vartotojas nusėda ir daugiau tuo MC naudotis nebenori. Tas dalykas yra ypatingai durnas dėl tos priežasties, kad MC turi kuo puikiausią nuosavą teksto editorių. Ir tai ne vienintelis toksai MC šposas, pasitaikantis Linux ar UNIX sistemose - tai ta programa kažkodėl langus paišo ne pseudografika, o kokiomis tai paprastomis raidėmis, tai ten dar ką nors šleivai ir kreivai daro.

Vienok netgi nepaisant šito absurdiško briedo, būdingo visokiam open source, visgi Midnight Commander yra labai naudinga programa.

Midnight Commander alternatyvos

Daugelis visiškų senių prisimena dar ir priešistorinį, dar seniau sukurtą Deco, kuris buvo panašus, bet geresnis už MC, nes neturėjo tokių nesąmonių. Vienok tas Deco jau neapdeitinamas apie 30 metų, tad nors kažko baisiai naujo UNIX failų sistemoje neatsirado, visgi programa jau atsilikusi ir nelabai naudojama. Taip kad konkurentų Midnight Commander nebeturi.

Ai, ne, visgi MC turi vieną - tokį File Commander. Tai šis išties gal ir geresnis, bet vat vėl kitas reikalas - MC visada būna, o File Commander reikia atskirai instaliuotis. Ir paskui paaiškėja, kad jo gal ir nereikia konfigūruoti, bet jis prašo registruotis ir turi absurdiškų bugų, dėl kurių visi jį išmeta ir toliau naudoja Midnight Commander.

Ai, dar kokie tai gandai sako, kad yra kokia tai Linux skirta ir nuportinta Far versija, kuri gal vadinasi "Far2L" ar kaip tai panašiai, bet pačiame Far puslapyje to mes nesuradom ir nežinom, iš kur gauti. Tai tas gal ir būtų geras, bet kad jo išvis nėra.

Taip kad alternatyvų Midnight Commander programai, deja, bet nėra.


Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX