Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Deco

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Deco arba Demos Commander - tokia sena senutėlė programa failams tvarkyti, skirta visokioms UNIX tipo sistemoms, sukurta prieš keliasdešimt metų, kai kažkokie rusai sugalvojo, kad jiems trūksta Norton Commander, kuris būtų skirtas UNIX. Tai štai anie ir sukūrė. Pavadinimas "Demos Commander" susijęs su tuo, kad programa pradžioje buvo kurta kažkokiam keistam rusiškam UNIX klonui, kuris vadinosi Demos.

Demos Commander atsirado juntamai anksčiau, nei Midnight Commander, tačiau dėl neaiškių priežasčių nelabai išpopuliarėjo, o ilgainiui liko užmirštas. Nors dar ir dabar galima susirasti ir sorcus, ir binarus, tad be problemų galima pasileisti ant kokio nors Linux ar BSD, bet vienok produktas, kuris nepalaikomas kelis dešimtmečius, net jei ir tinkamas darbui, visvien atrodo kažkaip pasenęs. Juoba, kad ir kokio Unicode palaikymo jau iš jo tikėtis matomai neverta, o tai visgi darosi gana aktualu.

Kitą vertus, senus Unix naudotojus šitas Demos Commander geras tuo, kad nieko konfigūruoti nereikia ir nesąmonių nedaro. Tiesa, nemoka elgtis su pakeisto dydžio langais, palaiko tik klasikinį CGA formato tekstinį režimą ir, trumpai tariant, įdomus nebent kaip koksai istorinis reliktas.

Kartais, tiesa, dar būna, kad kas nors įsideda tą Deco komanderį į kokį nors senoviniams kompams skirtą boot diskelį, t.y., flopiką, nes užima jis baisiai mažai vietos, tad telpa ir į tokias vieno diskelio operacines sistemas.

Žodžiu, buvo geras daiktas tas Deco, bet atsiliko ir tokiu būdu nebeliko.