Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ubuntu

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Įprastas Ubuntu naudotojo darbalaukio paveikslėlis

Ubuntu tai tokia kreiva Linux OS, kuri atsirado kaip kažkoksai pagerintas Debian variantas. Galutinai sukreivėjo po to, kai per kažkurį atnaujinimą defaultinis desktopas GNOME pavirto į kažkokį absurdą, kuris panašiai, kaip tas legendinis Microsoft tiles interfeisas, kurio pats Microsoft galų gale vėliau atsisakė ir grąžino savo Start mygtuką.

Nors Ubuntu leidžianti Canonical kompanija ir leido kažkokius pataisymus, visgi blogos nuosėdos visiems pasiliko, ypač kai GNOME chebra užsispyrė ir nenorėjo savo nesąmonių taisyti.

Yra, tiesa, dar kita Ubuntu versija - Kubuntu, tačiau kadangi ji yra visiškai forkas nuo Ubuntu, tai niekuo nėra geresnė, todėl diegti nerekomenduojame, o ir išvis nesiūlome to Kubuntu varianto netgi svarstyti.

Ubuntu privalumai

Per dažnai leidžiamos naujos versijos. Ubuntu turi pora integruotų Spyware, todėl nebereikia diegtis patiems "Ubuntu Firefox Modifications" ir “Multisearch". Kam to reikia, mes nežinom.

Ubuntu trūkumai

Prieš diegiant nereikia sumokėti. Nusipirkus kokią pelę ar kamerą garantuotai atimamas malonumas išpakuoti prie jos pridėtą gražų diskelį ir grąžiai animacijai grojant įkelti būtiną tvarkyklę ir visą šlamštą kuris menedžerių supratimu būtinai prie jos priklauso. Arba ta kamera veikia vos prijungus, arba, jei ne, turi būti iškart dedama ant laisvės aukuro ką Ubuntu fanatikai su malonumu daro (tiesa, antros tokios po to neperka).

Negalima pasirinkti iš daugybės rūšių licenzijų, spalvotų pakuočių, įvairių parduotuvių su skirtingomis kainomis. Disko defragmentuoti irgi nereikia - sunkiau prieš darbdavį atsiskaityti kuo užsiimi. Taip pat apribotas malonumas daryti rm -rf /, nes tūpi useriai per dažnai kopypastina viską į terminalą.

Ubuntu pavadinimo etimologija

Ubuntu yra afrikaniečių kalbos žodis, reiškiantis Debian man perdaug sudėtingi. Juokingas sutapimas, kad malių kalboje tas pats žodis reiškia neišgaliu nusipirkti Windows. Štai tokia paprasta etimologija.

Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX