Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nigeris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Nigeriai)
Jump to navigation Jump to search

Nigeris - tai tokia valstybė Afrikoje. Nelabai didelė pagal gyventojų skaičių - maždaug 23 milijonai žmonių. Nelabai ką daugiau ir yra apie ją parašyti.

Kažkodėl visiškai kuoktelėję lietuviški kalbainiai, kai sužinojo, kad tuo žodžiu dar žmonės vadina ir negrus, ėmė ir sumąstė, kad valstybė tada turi vadintis ne Nigeris, o Nigeras. Bet šitas naujas žodis neprigijo, tai tada buvo dar nerimtesnių bandymų jau patį negrų pavadinimą pervadinti ir sakyti, kad čia jie taip vadinami - "nigerai". Nu ir tas nepavyko. Taigi, tokia štai valstybė, kuri užbalamutino mūsų kalbainius.

Ai, nu dar įdomus faktas, kad Nigeryje yra didžiausi pasaulyje petroglifai, išraižyti ant uolų. Didžiausias iš tų petroglifų vaizduoja kažkokias dvi žirafas, o didesnioji iš jų yra 18 metrų aukščio. Kiek gaunasi nustatyti, tas žirafas išraižė kažkokie žmonės prieš maždaug 6000-8000 metų. Tai nėra seniausi pasaulyje petroglifai, bet vieni iš senesnių.

Niekam nepatinka sužinoti, kad yra vadinamas negražiai, štai ir Obama sutrinka, tai sužinojęs

Nigeris - tai ne negras, o tai jau įžeidimas. Pavyzdžiui imi ir pasakai kokiam nors skinui, kad jis smirda, kaip nigeris. Ir aišku, kad išsyk gauni į snukį, paskui tave pargriauna, sutalžo, o gal ir išvis suvisam užmuša. Tai todėl, kad tai įžeidimas žiaurus. Taip kad kodėl gi čia stebėtis, kai pavyzdžiui pavadini nigeriu kokį nors negrą ir irgi lygiai tas pats rezultatas gaunasi. Visi nenori būti įžeidinėjami.

O tai kiti būna, ir nesupranta, kad yra skirtumas tarp negro ir nigerio, tai čia išvis kitas atvejis. Pavyzdžiui tokiam pasakai, kad jis dibilas, tai irgi nesupranta ir netiki. Tai skiriamasis požymis matomai toks.

Iš sumedžiotų nigerių gaminamas Lietuvių nacionalinis patiekalas Juoda Mėsa, šis patiekalas pripanžintas delikatesu, nes nigerius medžioti labai sunku.

Irgi kaip nigeriai, bet ne visai

Yra dar tokių kitų rūšių, kurios panašios kaip ir nigeriai, bet yra kitos spalvos, kaip kad štai tokios:

  • Vigeris - tai panašiai, bet yra baltas, taip kad vigerius galite atskirti pagal šviesumą
  • Ligeris - tai panašiai irgi, bet negana to, kad baltas, tai dar ir kalba lietuviškai