Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1975

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:23, 12 vasario 2021 versija, sukurta ManoBitaiBuvoDu (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1975" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1975 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1974 ir prieš 1976 metus. 1975 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1975 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1975 metais:

  • Vietnamo karas baigėsi, nes Saigonas, Pietų Vietnamo sostinė, buvo užimta Šiaurės Vietnamo pajėgų.
  • Francisco Franco šiais metais numirė, ir kaip teigia šaltiniai, Francisco Franco vis dar yra miręs. Tai iš esmės, pasaulis tiktai tuo numirimu tą diktatorių ir prisimena. Gal ta pat proga tais pačiais metais Ispanijos karaliumi tapo toksai Juan Carlos I, bet tai jau nereikšminga smulkmena.
  • Kambodžoje, dar žinomoje kaip Kampučija, pasibaigė pilietinis karas ir remiami Kinijos bei asmeniškai palaiminti Mao, laimėjo vietiniai komunistai. Tie komunistai pasaulyje plačiau buvo žinomi kaip Raudonieji Khmerai, arba dar žinomi kaip Khmer Rouge, t.y., "khmerų raudona". Išsyk po pergalės, raudonieji khmerai, vadovaujami Pol Poto, pradėjo tokią komunizmo statybą, kokios pasaulis nebuvo matęs: visi miestų gyventojai buvo išvaryti į laukus kasti tvenkinių ir griovių bei statyti užtvankų (net sostinėje Pnom Penyje iš 370 tūkstančių teliko 32 tūkstančiai žmonių), o paskui visi įtartini (kitataučiai, nešiojantys akinius, inteligentai, kitų religijų, kalbantys tarmiškai, etc.) buvo pradėti masiškai žudyti. Žudymo vietos buvo pavadintos mirties laukais, nes iš esmės laukuose tiesiog būdavo padaromos vietos žmonių žudymui. Paprastai nužudymai būdavo tik po įvairių kankinimų. Vos per kelis metus raudonieji khmerai nužudė maždaug nuo pusantro milijono iki poros milijonų žmonių, nors visas Kambodžos gyventojų skaičius prieš jiems ateinant į valdžią tebuvo apie 7 milijonai. T.y., vos per kelis metus nužudytas buvo kas ketvirtas gyventojas. Iš likusių, didžiulė dalis buvo sužalota - kad negalėtų pabėgti ar naudoti ginklus, bet kartu visvien galėtų dirbti, komunistai žmonėms masiškai nukapodavo rankų ir kojų nykščius. Raudonųjų khmerų siautėjimas baigėsi tik 1979, kai Vietnamas įsiveržė į Kampučiją ir visus tuos raudonuosius khmerus sumušė ir išvarė.


Įdomybės apie 1975 metus

  • Visų skaitmenų suma čia sudaro 22, o šitame skaičiuje abu skaitmenys yra vienodi, nors metų skaičiuje nevienodi. Kaip taip gaunasi?
  • Visi skaitmenys čia skirtingi, ir vėl skirtingi, tai matyt toksai dėsnis matematinis, kad visuose metuose skaitmenys yra skirtingi. Apie tą greičiausiai yra koks nors straipsnis Vikipedijoje.


1975 metų mėnesiai

1975 metais buvo šie mėnesiai: