Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1936

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
22:27, 14 vasario 2021 versija, sukurta ManoBitaiBuvoDu (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1936" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1936 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1935 ir prieš 1937 metus. 1936 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1936 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1936 metais:

  • SSRS prasidėjo Didysis valymas, kurį Josifas Stalinas organizavo tam, kad visiškai pašalintų ir esamus, ir galimus politinius priešininkus, visus, kas tik gali kelti kad ir netiesioginę grėsmę. Pradiniame etape valymą organizavo NKVD vadas Genrich Jagoda, bet paskui jį patį su visais NKVD vadais irgi išvalė kitas paskirtas vadas - Nikolaj Ježov, o šitą paskui irgi išvalė jau trečias paskirtas NKVD vadas - Lavrentij Berija. Stalino įsivaizdavimu reikėjo atlikinėti valymus vieną po kito - senus pavojų jam keliančius komunistus turėjo pašalinti nauji saugumiečiai, o tuos - dar nauji, kol galų gale gautųsi tokia valdžios struktūra, kur jau niekas nebegalėtų susiorganizuoti ir sukelti jam grėsmės. Per Didįjį valymą milijonai žmonių buvo sukišti į konclagerius, žuvo maždaug apie milijoną žmonių. Skirtingai nuo kitų represijų, pagrindinis šių taikinys buvo visgi komunistai, tad tik dalis iš šių buvo nekalti, o dalis - patys buvo visokie žmogžudžiai.
  • Ispanijoje prasidėjo pilietinis karas, kuriame SSRS labai smarkiai rėmė komunistus, bet visvien laimėjo Francisco Franco.
  • Arabai kažkur Palestinoje sukilo prieš britų administraciją, protestuodami prieš tai, kad į tas žemes grįžta prieš kelis dešimtmečius Osmanų Imperijos į įvairias aplinkines žemes išvaryti žydai. Įdomu, kad kitų pasaulio kraštų žydai į tas žemes anuo laiku dar nelabai norėjo keltis ir jų dar važiavo gana nedaug, pagrindinės konflikto šaknys buvo tai, kad atsistatinėjo situacija, buvusi ten iki XXa. pradžioje rengto osmaniško teroro.
  • Italija aneksavo Abisiniją, kuri šiais laikais dar žinoma kaip Etiopija


Įdomybės apie 1936 metus

  • Šių metų skaitmenų suma yra 19, o tas skaičius yra toksai pats, kaip ir pirmi du šitų metų skaičiai
  • Visi šių metų skaitmenys skiriasi tarpusavyje, ir nesutampa netgi jei bandai juos kaitalioti vietomis


1936 metų mėnesiai

1936 metais buvo šie mėnesiai: