Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rusofobija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Rusofobai)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action button cancel.png  Šis straipsnis yra puolamas vandalų, buvo mažiausiai vienas bandymas trinti jo turinį!
Manome, kad čia užlipome kažkam ant nuospaudos! Teisybė akis bado! Vagie, kepurė dega! Įleisk kiaulę į trobą tai ir ant stalo užlips!
Plakatas iliustruoja tipinę rusų reakciją į rusofobiją

Rusofobija - menama rusų tautos neapykanta, kurią įsivaizduoja daugelis Rusijoje gyvenančių asmenų. Jų teigimu pasireiškia patologiška neapykanta viskam, kas rusiška. Realiai - tai ryškus stabilaus kognityvinio disonanso atvejis: nepaisant to, kad Rusija yra istorinė agresorė, nuo kurios nukentėjo pusė Europos valstybių, vykdžiusi tautinę asimiliaciją, o vėliau ir komunistinį genocidą, visgi dauguma Rusijos piliečių savo šalį vaizduojasi, kaip gėrio imperiją. Stabilus kognityvinis disonansas pasireiškia dar ir tuo, kad įvairiose apklausose Rusija ir didesnė dalis jos piliečių įvardina kaip savo priešus bei agresorius tokias smulkias šalis, kaip, pvz., Gruzija, Lietuva ar Estija.

Būdinga, kad visur aplinkui rusofobus mato visokie rusofašistai - netgi ėmus kalbėti apie tokius įvykius, kaip Rusijos įsiveržimas į Ukrainą, tokie išsyk pradeda piktintis rusofobais ir taip toliau.

Išties visos kalbos apie rusofobiją - tai ryškus pasyviai agresyvaus manipuliavimo pavyzdys: agresorius vaizduoja auką ir kaltina aplinkinius tuo, kad šie elgiasi blogai. Jei aplinkiniai įvardina, kad agresorius yra agresorius, tai šis pareiškia, kad jie yra rusofobai ir jį puola, o jis yra priverstas gintis. Taigi, realus sutrikimas, kuris matomas už visų kalbų apie rusofobiją - tai pasyvi agresija su rusofašizmu bei galimais užslėptais sociopatijos požymiais.

Tipinis pavyzdys: eilinis rusofašistinis mitingas, o tenai - transparantas su užrašu "kiekvienam rusofobui - po tvirtą grabą". Kitaip tariant, ta rusofašistinė publika net nesuvokia, ką jie išvis šneka, nors ir atvirai grasina visiems, kas nenori to jų rusofašizmo.

Rusofobijos požymiai

Pagal pačius žodžio "rusofobija" vartotojus, rusofobai yra bet kurie asmenys, kurie atitinka bent vieną iš šių požymių:

  • Neigiamai pasisako apie Rusiją, pvz., neigiamai vertina Rusijos ekonominę situaciją
  • Neigiamai vertina Rusijos veiksmus, kaip pvz., karinę agresiją Ukrainoje ar Gruzijoje
  • Neigamai vertina Vladimirą Putiną ir jo režimą
  • Neigiamai vertina SSRS ar komunistų partiją
  • Neigaimai vertina Josifą Staliną ir jo vykdytas žmonių žudynes
  • Neigiamai vertina tarptautinę Rusijos politiką, pvz., paramą Sirijos režimui
  • Neigiamai vertina Rusijos įvykdytas politines žmogžudystes ir pasikėsinimus, pvz., Navalno, Skripalių ar kitų atvejus.
  • Taigiamai vertina JAV, NATO, Europos Sąjungą, Lietuvos Nepriklausomybę ir pan.

Iš esmės, pagal pačius tuos kalbančius apie kažkokią rusofobiją, gaunasi taip, kad arba turi būti už tai, kad Rusija pultų ir užgrobtų viską ir dl jokių niekad buvusių karų, žudynių ir nusikaltimų prieš žmogiškumą joksai niekada Rusijoje buvęs režimas nekaltas, arba jei viso to nepateisini - tai reiškia, kad esi rusofobas.

Išties, kaip nesunku suprasti, pati rusofobijos sąvoka yra kemšama į galvas tam, kad rusofašistai galėtų nuolat rėkti, kad bet kas, kas su jais nesutinka - reiškia, kad yra rusofobas, vadinasi - jį reikia pulti.

Įprastas bukumas

Dar vienas menamos bei tikros rusofobijos bruožas - rusų sutapatinimas su komunistais. Nors išties komunizmas istoriškai suklestėjo Rusijoj, galime pastebėti, kad ideologiškai sukurtas jis buvo Vokietijoje (kaip, beje, ir nacizmas - ne tokia jau ir tolima komunizmui socialistinė ideologija). Vėlgi pastebėtina ir tai, kad komunizmą Rusijoje didele dalimi diegė kitų, prispaustų ir diskriminuojamų tautybių asmenys - žydai, lietuviai, latviai, lenkai, gruzinai ir t.t., tad šios ideologijos sutapatinimas su tautybe nėra korektiškas.

Kartu turime neužmiršti ir kito dalyko - būtent aršiausi rusofašistai, neigiantys bet kokius Rusijos ir SSRS nusikaltimus, visada labai greitai suverčia kaltę dėl tų nusikaltimų būtent ant kitų tautybių - tų pačių žydų, latvių, gruzinų ar dar ko nors, kas tik pasipainios. Kitaip tariant, turime čia dar vieną požymį, kad rusofašizmo esmė - būtent kraštutinė rusiška nacionalistinė ideologija, o komunizmas - tai tiesiog priedas ir antstatas ant rusofašistinių imperinių kliedesių.

Visgi, galime pastebėti, kad kaip senesnės kartos lietuviai apsiputoja neretai, bet kurį komunistą išvadindami "ruskiu", taip ir dažnas šiuolaikinis rusas, išgirdęs bet kokį pasisakymą apie komunistus, išsyk ima putotis apie rusofobiją.

Patologiniai atvejai

Dažnai praktikuojama rusofobija išvirsta į sunkią ligą. Tokie ligoniai paprastai garsiai ir daug kalba, ir dažniausiai tik apie politiką - tiek troleibuse, tiek giminės ar draugų susiėjimuose, tiek darbe, tiek su žmona, tiek su vaikais - ir yra absoliučiai įsitikinę, kad viskam, o ypač nepalankiems reiškiniams, yra paprastas ir absoliučiai teisingas paaiškinimas - dėl to kalti rusai, dažnai su visu Putinu priešakyje. Jei kas nors drįsta su tokia asoba pasiginčyti tai iškart prisilipina asmeninio Putino draugo etiketę. Tokiam ligoniui asmeninė šventė būna pvz. kai išgirsta, kad Rusijoje sudužo koks lėktuvas, ar kas nors sprogo.

Tokia patologinė rusofobija dažnai susijusi su Lanzbergio asmenybės kultu, kuris, kad ir kaip bebūtų gaila, nebebėra toks populiarus. Dėl to, greičiausiai, irgi rusai kalti.

Kita vertus, reikia pastebėti, kad būtent šioji, patologinė rusofobijos forma itin aktyviai populiarinama Latvių gatvės propagandistų, kaip demonstracinis pavyzdys, jog Rusijai reikia gintis ir visur, kur papuola ginti skriaudžiamų rusų interesus.

Upd. ogi po to, kai Rusija aneksavo Krymą, tai visgi paaiškėjo, kad Landsbergis buvo teisus...


Gydymas, prognozė

Visiems švelniems rusofašizmo atvejams rekomenduotina urinoterapija, sunkesniais atvejais - aminazinas. Ligos eiga gali ilgą laiką būti vangi, tačiau kaip rodo praktika, ilgainiui linkusi pereiti į paaštrėjimus, kurių metu asmenys kelia pavojų aplinkiniams. Pavojaus atveju rosofašistams taikytinos fizinio nuslopinimo priemonės.

Kaip parodė Rusijos-Ukrainos karas, kurį Vladimiras Putinas pradėjo nuo be proto ilgos naktinės kalbos, kur bene dvi valandas ištisai kliedėjo apie Ukrainoje siaučiantį fašizmą, rusofobiją ir panašiai, asmenys, kurie kliedi apie rusofobiją, nėra nekenksmingi. Kaip šis karas parodė, kliedesiai apie rusofobiją rodo pavojingas asmenų tendencijas, kurios vėliau pasireiškia ir tiesiogiai karu, ir per karą sukeltais nežmoniškais karo nusikaltimais, kaip kad vaikų kankinimas ir žudymas Bučoje.

Ir kaip dar parodė Rusijos-Ukrainos karas bei Ukrainos kariuomenės veikla, tokiems apie rusofobiją kliedintiems rusofašistiniams nusikaltėliams labai gerai padeda fizinis sunaikinimas, nes kai jie sunaikinami, baigiasi ir jų daromi nusikaltimai.