Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vielabraukis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Troleibusas)
Jump to navigation Jump to search
Tai čia vat Paneriuose kažkur berods, pirmi Vilniaus troleibusai, dar rusiški, apie kokius 1960 metus dar, o jau tik paskui pasirodė Škodos...

Troleibusas gi išties - vielabraukis! Tai jau kai taip kalbainiai sugalvojo prieš keliasdešimt metų, tai taip iš jų iki šiolei ir tyčiojasi visi. Tai patyčų būdu šisai terminas netgi ėmė ir po kelių dešimtmečių paradoksaliai prigijo, taip kad dažnas dabar ir pasako šį žodį, o kiti - netgi ir supranta, kas pasakyt norėta!

Vielabraukis arba troleibusas - kaip bebūtų keikiamas, yra nuostabus miesto transportas: jo laidus nutiesti kainuoja visai pigiai, ekspluatacinės išlaidos - juokingai menkos, genda troleibusai retai, o remontas kainuoja pigiai, galų gale, ir triukšmo nekelia, ir dūmais smarvės neskleidžia, kaip kad kokie autobusai. Vienareikšmiškai puikus išradimas, tik dėl debilavotų troleibusų parkų vadovų bei silpnapročių savivaldybių neplatinamas plačiau, nei galėtų!

Taip kad vat taip vat!

Tai čia norim dar pridėt, kad pagal paskaičiavimus, vieno keleivio pervežimo sąmatoje 15 metų investiciniam laikotarpiui, troleibusu pervežamo keleivio savikaina yra 2,7 karto pigesnė, nei autobusu. Todėl, kai mokat už troleibuso talonėlį 2 litus, ir už autobuso talonėlį irgi 2 litus, tai autobuso savikaina dėl klaikaus nekokybiško autoparko valdymo išties sudaro maždaug 2,6 lito, o troleibuso - vos 1 litą! Bet kažkaip taip paradoksaliai gaunasi, kad kai tas investicijas skaičiuoja, tai jas taip keistai suskaičiuoja, kad ir Vilniaus, ir Kauno troleibusų parkai gaunasi nuostolingais.

Tai čia mums iš to paskaičiavimo kyla klausimas, kas nupyzdina tas lėšas? Taip kad žinokit, kaip jus mulkina nomenklatūrininkai irgi funkcionieriai!