Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Uigūrai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Uigūrai - tokia tautelė, gal nelabai didelė, bet išsibarsčiusi didžiuliuose labiausiai negyvenamuose Vakarų Kinijos plotuose. Toje zonoje, kur yra Xinjiang (Šindžiano) provincija, yra neįsivaizduojamai perdžiūvę kalnai ir dykros, kur netgi vandens nutekėjimo nėra, o kur tas nutekėjimas yra, tai nuteka į išdžiūvusius druskos ežerus. Trumpai tariant, visiškos dykumos, labiausiai negyvybinga Kinijos vietovė.

Taigi, gyvendami tokiose žemėse, kurių šimtus metų išvis niekam nereikėjo, nes tos žemės buvo gyvenimui nepritaikytos, uigūrai niekam ir nekliuvo. Ir netgi kai komunizmas įsigalėjo Kinijoje, jie buvo taip toli užkampyje, kad Kinijos valdžia nekreipė į juos dėmesio, nes tiesiog beviltiškai išsibarstę ir gyvenantys negyvenamose dykrose.

Tačiau laikas ėjo, Kinijoje atsirado socialinis reitingas, naujos visuotinio sekimo priemonės ir naujas totalitarizmas, kurį sugrąžino kadaise chunveibinais buvę kompartijos vadai, kurie kaip tik apie 2000 metus ėmė prasimušti į aukščiausią valdžią, o maždaug 2010 ėmė visiškai dominuoti. Taigi, chunveibinams nepatiko, kad uigūrai kalba ne kinietiškai, o kažkokia kita kalba, turi kažkokį kitą tikėjimą ir gyvena sau be valdžios nurodymų. Taigi, uigūrus ėmė gaudyti ir masiškai kišti į perauklėjimo stovyklas, naujus konclagerius, o paskui, kiek pramuštravę, ėmė jais prekiauti.

Taigi, čia ir išlindo prekyba žmonėmis, kas reiškia, kad uigūrai tiesiog paverčiami vergais, o paskui visiškai be jokių teisių parduodami į gamyklas, kurios gamina visokią produkciją.

Štai taip ir paaiškėjo, kad tarp vergus naudojančių gamyklų yra ir tokios, kurios daro prekes įvairioms didelėms pasaulinio masto kompanijomos. Ir tarp tų kompanijų yra tokios, kaip štai čia pavardintos, su kuo brangiausiais prekių ženklais[1]:

Tai jau paskui kai kurios kompanijos atsakė į šituos kaltinimus ir sakė, kad taip nėra ir jau nebeperka, ar jau ir anksčiau nebepirko produkcijos iš vergovės fabrikų, gi tuo tarpu kitos tiesiog tylėjo ir nieko neatsakinėjo, vaizduodamos, kad viskas neteisybė[2].


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.