Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Algirdas Brazauskas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Mykolas Brazauskas)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!
 Kapai.jpg  Šito straipsnio subjektas šiuo metu yra negyvas. Taigi, taip jau išeina, kad jei kažką čia prirašėte negero apie subjektą, išeina kad jūs esate užkeiktas juodąja magija.
Ko žiūri? Sėkmės gyvenime.

Čia aprašoma asmenybė

Algirdas Mykolas Brazauskas

Brazauskas.jpg
Gimimo data: 1932 m.
Mirties data: 2010 m. birželio 26 d.
Tautybė: lietuvis
Veikla: Pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas, LKP pirmininkas
Beveik pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Prezidentas 1932 - 2010

Algirdas Brazauskas, anas dar ir Mykolas, kaip neretas įvardina - Lietuvos Didysis Kunigaikštis Algirdas Antrasis. Rimtas Diedas, jo bijo ar bent bijojo vienu metu Lietuvoje visi likę žmogai. Kilęs iš Kaišiadorių, tenais labiausiai ir gerbiamas visada buvo, kad netgi kažkieno planuota miestelį pervadinti Brazausko garbei.

Istoriškai Lietuvoje dabar Algirdas Brazauskas bene geriausiai žinomas dėl kadaise pasirašyto, tačiau visgi atšaukto Maišiagalos susitarimo, kadaise tapusio gėdingiausia tarptautine sutartimi. Vienok gi tasai susitarimas galų gale buvo visgi atšauktas, taip kad atšaukimas Algirdo Brazausko reputaciją pataisė.

Algirdo Brazausko biografija ir gyvenimo faktai

Į paviršių Brazauskas išplaukė per Dainuojančią Revoliuciją, 1988 nuspyręs nuo Olimpo Ringaudą Songailą ir patapęs vyriausiu komunistu Lietuvoje. Atėmė komunistų partiją iš rusų žydų, palikdamas jiems trupinius su Buroku priešakyje. Už tai patapo stipriai nemėgstamu tiek vienų (už komunizmą), tiek kitų (už atėmimą iš rusų žydų), patyrė grasinimų nušauti iš tuomet dar geltonsnapio vaikigalio Algio Greitai dainos pavidalu, tačiau sugebėjo išsivynioti ir netgi Prezidentu beigi Premjeru pabūti. Tiesa, vėliau žydų jis atsiprašė.

Kai kuriuose sluoksniuose vadinamas Vyriausiu Lietuvos statybininku, nes savo riebią leteną sugebėjo uždėt kone ant visų stroikių. Tiek stambių, kaip Kauno HAE, Mažeikių Nafta, Ignalinos AE, tiek istorinių, kaip Trakų pilis bei Valdovų rūmai (čia Brazausko pet project), tiek ir šiaip ant kokios maisto krautuvės, kol galų gale pasistatė nuosavą Draugystę. Tiesa į komplektą kažkoks kvailys dar antrą žmoną Brazauskui įkišo.

Dar kartais Algirdą Brazauską kai kurie pavadina vyriausiu Lietuvos bebru, nes Nemuną patvenkė.

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau žmonių siūlančių metus pradėti skaičiuoti nebe po Kristaus, bet po Brazausko.

Brazauskas turėjo dvi žmonas - viena jų Julija, būktai nuprotėjusi beigi prasigėrusi, kaip kalbama piktais liežuviais liaudyje, atseit boba, nes kažkadais ten nepabalsavo už Brazauską per kokius tai rinkimus, antroji - Kristina Butrimienė, vėliau gi tapusi Kristina Brazauskiene, dar liaudyje vadinama bufetava.

Brazauskas būdamas tiek Partijos pirminyku, tiek Prezidentu beigi premjeru, visada tvirtai stovėdavo ant žemės apsuptas savo ištikimų draugelių ir jokia mąstanti būtybė nesugebėjo jo pargriauti. Tačiau kartą tą ėmė ir sugebėjo anokia Sigutė.

Algirdo Mykolo Brazausko mėgiami posakiai ir gilios mintys

 • Vsio zakonno!
 • Ponai, nematau jokių problemų!
 • Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu (apie trispalvę mitinge 1988 - Nijolės Oželytės gandas)
 • Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu (1989 interviu "Argumenty i Fakty")
 • Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagrįstų argumentų, kad tai daryti būtina. (1989 straipsnyje, išspausdintame žurnale "Komunistas")
 • Kuriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini. (pareiškimas laikraštyje Tiesa, 1989 metais)
 • Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą? (jau po Nepriklausomybės paskelbimo)
 • Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu. (irgi po Nepriklausomybės paskelbimo)
 • Dabar jau norima išbraukti tą laikotarpį, nuvertinami tų laikų laimėjimai (kalbėdamas apie sovietmetį)
 • Aš beveik nežinojau esantis milijonierius (interviu Lietryčiui)
 • Duokite įrodymų. Kai bus įrodymai, tada bus ir sprendimas (nuolatinė frazė, kai tik kas nors iš socdemų ar jų statytinių prisidirbdavo)
 • Įstojus į ES, infliacija bus, bet kainos nekils (šituo ekonominiu perlu Brazauskas pralenkė netgi VU ekonomistus)
 • Ką reiškia vieno asmens atsakomybė už visą Vyriausybę? Aš nurodžiau tai išsiaiškinti teisininkams (po pusketvirtų metų premjeravimo Brazauskas netikėtai nusprendė, kad jis niekaip neatsako už jokius Vyriausybės sprendimus)
 • O kas buvo Komunistų partija? Disidentų tada buvo nedaug, bet Lietuvos dvasia buvo disidentinė. (kažkokiam laikraščiui aiškindamas apie tai, kad pati LKP buvo disidentinė)
 • Aš niekada... Mane žurnalistai išprovokuodavo viešoje vietoje paragauti šitos degtinės, vadinamojo samagono. Aš jos tikrai nemėgstu (teisindamasis dėl to, kad vis viešai gerdavo ir girdavo samanę)


Vis dėl to bene puikiausia buvo ištisa Algirdo Mykolo Brazausko teorija apie tai, kad kompartija pastatė ant visiškai tuščios vietos Alytų, Plungę ir Telšius:

1960–1965 metais ieškojome būdų Lietuvoje panaikinti nedarbą. O kad būtų išspręsta nedarbo problema, būtina statyti didžiules gamyklas. Gamyklos turi atsirasti ten, kur yra žmonių. Todėl mes plyname lauke statėme didžiulius fabrikus. Taip plyname lauke išdygo tokie miestai kaip Alytus, Plungė, Telšiai

Dar paskalos visokios

Garbus medžioklis. Itin mėgsta medžioti bufetininkes. Šiaip tai jo sumedžiotais trofėjais bus padabintos Valdovų rūmų sienos... Vargšės bufetininkės.


Algirdo Mykolo Brazausko mirtis

AMB baigėsi 2010 birž. 26 nuo vėžio, o dar fenomenas buvo tas, kad ant visos Lietuvos pirmoji tai paskelbė PNN, taip parodydama žurnalistams, kad iš jų besityčiojantys mėgėjai netgi laisvalaikiu dirba operatyviau ir geriau.

Anksčiau rašyta:

Jau kelintą 2010 vasario dieną netilsta vieni kitus bekeičiantys gandai, katrie tai sako, kad Algirdas Mykolas Brazauskas mirė nuo vėžio, tai kad nemirė ir sveiksta, taisosi, kiti gi taria, kad būklė kritinė ir reanimacijoje, o dar kiti vėlei pakartoja gandus apie mirtį...
Tai čia Pipedija vienareikšmiškai taria: Algirdai Mykolai, nepasiduok! Išlik, tu reikalingas Lietuvai, su tavim tūkstančiai žmonių, šiomis sunkiomis dienomis Tėvynė nori tavo sveikatos!


Pomirtiniai griekai visokie

O jau kai Algirdas Mykolas pamiro, tai ir ėmė lįst visokios dielos, ir gandai pasklido galų gale, kurie buvo ilgai nutylėti, kad pasirodo gi ne kas kitas, o patsai Brazauskas kaltas besąs dėl to, kad Lietuva vienintelė pardavė vamzdynus Gazprom veikėjams, o ir šiaip visą dujų ūkį už juokingą sumą - porą šimtų milijonų, nors pikti kritikuotojai kalba, kad dar tuo metu reikalas buvo vertas mažiausiai 10 milijardų, o dabar - ir dar daugiau, tai netgi tų vamzdynų neskaičiuojant. Taipgi jau kai kurie pašnabždom nesibodi pareikšti, kad būtent Brazius esą buvęs kaltas dėl valstybininkų...

Su Algirdo Mykolo Brazausku susiję objektai

Algirdo Mykolo Brazausko reinkarnacija

Kažin ar taip gali nutikti, bet tikisi to tiek senieji socdemai, tiek naujieji jų partneriai. Štai, kalbama, naujasis Seimo pirminykas Vydas Gedvilas. Neaišku, ko jis ten tiek buvo padauginęs, ar didį norą sulįsti į subinę parodyti norėjo, bet staiga išvydo Algirdą Mykolą Brazauską, nors ten tebuvo tik akvariumas, tik Algirdas Butkevičius