Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Telšiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Telšiai - miestukas toksai gal ir nelabai didelis, bet ir nelabai mažas - 30 tūkstančių žmonių, užtat visos Žemaitijos sostinė, nes visvien jau geriau Telšiai, negu Šiauliai.

Vienok čia keistai gaunasi, kad gal Žemaitija sostinės ir neturėjo ir nebuvo jos tokios, nors seni žemėlapiai ir sako, kad buvo, nes gi pakapstę po istoriją, atrandam, kad netgi XVIa., kai jau seniai visi kryžiuočiai buvo išdaužyti, jokio dar Telšių miesto nebuvo, o tiktai kažkoksai dvaras su keliom kaimiečių trobom.

Taip kad kas nors čia mums istoriškai paaiškinkit, kaip taip gavosi, kad istoriškai neegzistavęs miestas istoriškai egzistavusios šalies sostine buvo paskelbtas? Tai čia išsyk jums ir atsakysim: tikresnė Žemaitijos sostinė gal kokie Raseiniai buvo, tik kažkuo ten gal valdžiai neįtiko.

Upd: Telšiai dabar teturi 20 tūkstančių žmonių.

Telšių garsenybės

  • Labiausiai gal Telšiai garsūs tuo, kad tenai gimė didžioji lerva - Justas Paleckis, tai anas paskui už viską atkeršijo tiems didžialietuviams, kurie nedavė laisvės žemaičiams - visą Lietuvą atidavė komunistams ir paskui nusipelnė visokiais trėmimais, žudynėmis ir taip toliau.
  • Taip pat Telšiai garsūs tuo, kad tenai savo karjerą pradėjo Nachmanas Dušanskis, Petras Raslanas, Mečislovas Gedvilas ir dar kažkiek komunistų, taip kad kokia tai užburta vieta, iš kurios per Lietuvą šūdai parėjo.
  • Gi kitur Telšiai dar garsūs tuo, kad ten gimė anoksai Gabriel Narutowicz, kuris buvo Josef Pilsudski draugelis, Lenkijos emisaras ne kur kitur, kaip Vidurio Lietuvos respublikoje, o paskui - dar ir pirmasis Lenkijos prezidentas, taip kad čia vėl gi tas pats atvejis, kur bandė Lietuvą parduot.
  • O dar Telšiuose gimė ir Rolandas Paksas, kuris buvo irgi už tą patį padarytas nuverstuoju Lietuvos prezidentu, kad nebandytų to daugiau padaryt.
  • Telšiuose gi gyveno ir mokėsi didis Lietuvos ekonomistas bei politikas Gediminas Vagnorius, garsėjęs vagnorkomis bei liftais, o taip pat tuo, kad jo vyriausybė bandė Lietuvoje sunaikinti internetą.

Telšiečiai, jūs gal pasigėdinkit, nes jei sąrašą toliau šitaip gi pildysim, tai dar kas nors sugalvos, kad jus reikia kokiu nors dichlofosu dezinfekuot...