Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Justas Paleckis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai ir matome, kaip Justas Paleckis turėjo ypatingą talentą, kuris dar ir paveldimas yra matyt kažkaip

Justas Paleckis - Lietuvos išdavikas, tai nebūtų ką kalbėt, bet verta panagrinėt, kaip prisitaikėliška raudonoji lerva daugel metų maskavosi, o paskui jau ir išlindo netikėtu būdu, taip išduodama visą šalį ir pasmerkdama dešimtis tūkstančių žmonių mirčiai, šimtus tūkstančių - tremčiai ir milijonus - komunistiniam terorui.

Nors ir nebuvo LKP vadovu, nes parsidavėliškų skudurų netgi ir LKP nevertino, bet visgi grynai istoriniais sumetimais Justas Paleckis būna priskiriamas prie LTSR vadovybės.

Justas Paleckis gimė 1899 metais Telšiuose, kaip sutapimas - gi ten pat dar ir toksai Nachmanas Dušanskis ir Petras Raslanas pagarsėjo paskui. Paskui kažkaip prasimušė ir pasidarė direktorius ELTA naujienų agentūroje, kuri valstybinė buvo - taip kad kaip ir tarnautojas beveik, dirbęs ten 1926-1927, iš kur buvo išmestas už kažką.

Viešai vaizdavo ne komunistą, buvo valstietis liaudininkas. Leido kažkokius laikraščius - "Naujas žodis" ir "Laiko žodis", kur buvo kokia tai prosovietinė beliberda, skirta durninimui. Paskui susidėjo su SSRS atstovybe, tai anais laikais irgi buvo kažkas panašaus kaip dabar yra Latvių gatvė, tai tenai buvo labai vertinamas, ale tas tiktai paskui išaiškėjo, nors dar 1930 buvo įtrauktas į kažkokius vertingiausių agentų sąrašus. Kad tą vertę pateisintų, nuvažiavo su specialia ekskursiją į SSRS ir 1933 parašė knygą "TSRS mūsų akimis" apie tai, kaip prie ruso buvo geriau.

Kai 1940 Lietuvą okupavo SSRS, per ultimatumus ir sovietinės okupacinės valdžios reikalavimą Justas Paleckis buvo pastatytas kaip marionetė į Lietuvos ministro pirmininko postą, o paskui jau atvirai ir nesimaskuojant pastatytas į prezidento postą, dėl to paskui buvo aiškinama, kad esą prezident buvo. Tai jis buvo raudonu šūdo gabalu išties, panašiai kaip koksai Mykolas Burokevičius.

Justas Paleckis kartu su Juozu Bartašiūnu, Antanu Sniečkumi, Mečislovu Gedvilu bei būreliu kitų šūdų buvo vienas iš tų, kurie sankcionavo Lietuvos vadovų ir jų šeimų suėmimus, tremtį, žmonių kankinimus ir taip toliau.

Kita vertus, kadangi buvo tiesiog skuduras, tai jokių svarbių postų neužėmė - Justas Paleckis tebuvo reprezentacinis veikėjas, skirtas vaizduoti kokiai tai iškiliai sovietinei valdžiai. Gi rimtesnius dalykus darė Antanas Sniečkus ir Juozas Bartašiūnas.


Kiti Pipedijai žinomi paleckiai