Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Raudonoji dėlė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Raudonoji lerva)
Jump to navigation Jump to search

Raudonoji dėlė (lot. Hirudinea Ruber, dar vadinama "raudonoji lerva", "komunistinė lerva", "raudona komunistų lerva" ir pan.) - Hirudinea šeimos organizmas, artimas kaspinuočiams, išvaizda kiek primena smulkų (1-2cm), ryškiai raudoną slieką. Tiksli kilmė nežinoma, manoma, kad tai gali būti juodosios dėlės ir raudonojo kaspinuočio tarpinė forma arba gimininga askaridėms rūšis. Dažniausiai aptinkama Vidurio Azijos regione, tačiau neretai ir Europoje, paskutiniu metu - ir Afrikoje.

Šiaip tai tiesiog lerva, tik kad šlykti ir nemaloni, nes dvelkia komunizmu ir kruvinąja tryda.


Raudonosios dėlės biologija ir patogenezė

Hirudinea Ruber - ligos sukėlėjas

Raudonoji dėlė arba raudonoji lerva - tai liaudiškas hirudinea ruber pavadinimas. Savo biologija šios žieduotosios kirmėlės yra artimesnės askaridėms, nei įprastoms dėlėms.

Raudonoji dėlė maitinasi krauju ir nervine ląsteliena. Užsikrėtimas dažniausiai - peroralinis. Pernešėjai - kiti užsikrėtę raudonąja lerva, valkataujantys šunys, moliuskai ir pan. - didesne dalimi tie patys, kaip ir kitų žieduotųjų kirmėlių. Pakliuvusi į žmogaus organizmą, kirmėlė užkrečia žarnyną, vėliau prasigraužia kraujotakos kanalais iki plaučių, o vėliau ir smegenų, kur ima daugintis.

Kiaušinius pirminėje užkrėtimo stadijoje deda žarnyne, kur šie į aplinką pakliūna su užkrėstojo išmatomis, tačiau vėlesnėse stadijose, persikėlus užkrėtėjui į plaučius, kiaušinius ima dėti bronchuose, o šie į aplinką pakliūna, iškostint skreplius.

Žmonių ar gyvūnų apkrėtimas įvyksta, suvalgant raudonosios dėlės kiaušinius. Išsivysčiusios raudonosios dėlės pakliūna į aplinką, kur gali gana ilgai išgyventi, užsikasusios į žemę ir taip pat ten dėdamos kiaušinius. Žemėje gyvendamos, apkrečia moliuskus, kuriuos suėdę stuburiniai gyvūnai irgi apsikrečia raudonosiomis kirmėlėmis.


Bendra informacija

Liaudyje raudonoji dėlė neretai siejama su komunizmo patogeneze, nes aptinkama daugelio marginalų, liumpenų ir pan. organizme. Manoma, kad smarkiai paveikia asmenų elgseną, nes ne tik pažeidžia smegenis, bet ir išskiria medžiagas, sukeliančias psichozę bei sutrikdančias loginį mąstymą. Kita vertus, kadangi medžiagų pobūdis yra bendro veikimo, apkrėstieji lygiai taip pat lengvai gali persiimti ir kitomis politinėmis idėjomis.

Manoma, kad Afrikos užkrėtimas šiuo parazitu maždaug apie XXa. vidurį yra vienas iš faktorių, sukėlusių tenai masinius neramumus ir karus, nes dėl itin prastos sanitarinės būklės parazitas išplito itin greitai ir plačiai.

Lietuvoje raudonosios lervos siejamos su LKP vadovybe ir kai kuriais kitais revoliuciniais judėjimais.

Užkrato požymiai

  • Viduriavimas
  • Vėmimas
  • Nerišlūs kliedesiai
  • Šlapimo ir išmatų nelaikymas


Dar žr.

Kitos Pipedijai žinomos dėlės: