Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Matrica

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Matrica - irgi apie paralelines visatas. Daugelis nei neabejoja, kad menamoji realybė tėra kompiuterinis modelis, iš kurio atsibudęs, pakliūsi į hipervisatą ir tapsi kompiuterio valdovu. Kai kurie dar painioja Matricą su fotosensoriais, bet tokie tai jau patys aiškiai Matricoje gyvenantys.

Sveiki, atvykę į Pipediją!

Seni hakeriai žino, kad dar iki Matricos buvo toksai legendinis filmas Tron, kurio dabar jau niekas nesupranta. O naujesni dažnai neįtaria, kad Inception tėra lėkštas bandymas atkartoti tai, ką filmas Matrica visiems parodė, nes dabar niekas nei negalvoja, kad iki Matricos pasaulis atrodė kitaip.


Visokie atsitiktiniai faktai apie Matricą

Matricoje yra labai daug visokių dalykų, kurie daug ką simbolizuoja:

  • Neo, kuris yra tasai Vienetinis, Matricoje gyveno kambaryje 101, o ir paties Neo vardas atbulai yra One
  • Mažiau simbolizuoja gal tai, kad Trinity (kitaip - Trejybė) su Neo susisiekė iš kambario 303
  • Dar visai filmo pradžioje matome kaip Neo ištraukia kažkokį ten diskelį iš kažkokios knygos, pavadintos "Simulacra and Simulation". Šitą knygą parašė toksai Jean Baudrillard, kuris pagarsėjo tuo, kad išgalvojo simuliakrą, o tai jau yra ir Matrica, ir šiaip realas
  • Pati Matrica - tai sistema, kuri kuria vaizdinius visiems žmonėms, juos užvaldo, o šie jau negali pabėgti. Ar nepanašu į realą su visa teisine sistema, įstaigomis ir reguliavimais, dėl kurių žmonės tampa bejėgiais varžteliais, kartu tikinčiais, kad viską gali nuspręsti? Tai ir yra simuliakras
  • Agentas Smitas, kaip ir kiti agentai - tai yra aiški sistemos jėga, kuri persikūnija į kiekvieną žmogų taip, kad jis ima tą sistemą atstovauti pats nei nesuprasdamas. Ar neprimena tai visokių taisyklių, kur pagal įstatymus žmonės tampa sąžiningais skundikais, nenumaldomai padarančiais gėrį tiems, kas tai Matricai priešinasi?

Dar žr.

Yra, tiesa, kažkokių veikėjų, kurie įsivaizduoja kažką neaiškaus, tai pavyzdžiui būna kokia nors Matrica Lietuvoje.