Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nerdai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nerdai - tai tokia išvystyta ir kažkokias adekvatumo ribas peržengusi gykų forma, kuria patys gykai jau neretai baisisi. Iš esmės, nerdas yra toksai kaip ir gykas, tačiau visiškai pamiršęs visuomeninį gyvenimą ir išvis kokius nors subtilesnius socialinius gebėjimus. Viskas, kas nerdui svarbu - tai yra visoks mokslas, technika, žinios ir panašiai.

Paprastai nerdai kapstosi didžiuliuose kiekiuose informacijos, kaupia kažkokį seną šlamštą, konstruoja kokius nors kompiuterius, kapstosi po visokius Raspberry Pi, Arduino ir Linux dalykus. Sunkesniais atvejais patys kažką tai lituoja iš visokių detalių, būna kokie tai radijo mėgėjai, o taip pat turi kažkokius serverius, kuriuose sukasi kokia tai FreeBSD ar kažkas panašaus.

Dėl savo pomėgio rengtis visokiais prastais rūbais ir atrodyti nelabai rišliai, o taip pat ir dėl socialinio neadekvatumo nerdai labai dažnai painiojami su autais. Kai kurie būna, kad kokį papuola nerdą vadina autu, o kokį papuola autą vadina nerdu. Realiai skirtumas gana didelis - nerdai nebūna išpuolę iš konteksto ir moka susivokti realybėje, gi tuo tarpu autai paprastai pereina į kažkokias nesąmones ir nesugeba suprasti kažkokių sudėtingesnių mąstymo reikalų. Vienok tikrai neretai vienus nuo kitų atskirti būna sunkoka.

Bene garsiausias meninis nerdų pavyzdys - tai toksai išprotėjęs profesorius iš filmo Atgal į ateitį.