Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GoldStar

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kažkoksai universalios paskirties namų audio ir TV GoldStar agregatas-centras.

GoldStar - viena iš didžiausių ir sėkmingiausių Pietų Korėjos elektronikos kompanijų, ilgą laiką konkuravusi su įvairiais japonų gamintojais, siūlydama pigesnes ir daugiau galimybių duodančias prekes, ypač visokius televizorius, radijo imtuvus, magnetofonus, magnetolas, o vėlyvais laikais - net ir HiFi klasės audio sistemas.

GoldStar firmos veikla buvo tokia sėkminga, kad apie 1990 ji tapo vienu iš didžiausių pasaulyje elektronikos gamintojų. Beplėsdama veiklą, įmonė susidūrė su tuo, kad iš senų laikų pavadinimas GoldStar daugeliui asocijuojasi su gana prasta kokybe, nes kokiais 1980 korėjietiškos prekės tikrai nepasižymėjo gerumu. Tačiau vėliau firma gerėjo ir jau apie 1990 jos gaminiai buvo ir kokybiški, ir geri, ir smarkiai savo savybėmis lenkė patį prekės ženklą. Taigi, gerindama reputaciją, kompanija padarė rebrandingą - pakeitė pavadinimą ir paleido visiškai naują prekės ženklą, visiškai atsiedama naujas prekes nuo senų.

Siekdama, kad sąsajos išnyktų, firma iš principo keitė viską, kad jokioje reklamoje, jokiame produkte, išvis niekur ir niekaip kartu nefigūruotų senas ir naujas firmos pavadinimai. Naujoji firma buvo pradėta reklamuoti išvis nepriklausomai, netgi neskelbiant apie tai, kad čia elektronikos kompanija, o tik paskui pradėti pardavinėti jos produktai. Tie produktai nieko bendro neturėdavo su senesniais GoldStar, nes būdavo pakeičiamas netgi dizainas.

Tasai naujas GoldStar pavadinimas buvo LG ir dabar šita firma daugeliui išties niekaip nesisieja su kadaise visiems žinomu GoldStar pavadinimu.

GoldStar rebrandingas į LG yra vienas iš labai nedaugelio žmonijos istorijoje žinomų atvejų, kur rebrandingas buvo sėkmingas. Sėkmės priežastys buvo kelios:

  • Pirmiausiai, firma dar prieš rebrandingą labai smarkiai pakėlė savo gaminių kokybę - t.y., buvo išspręsta problema, dėl kurios brendas turėjo blogą įvaizdį
  • Antra, būtent senas, su prasta kokybe besisiejantis brendas, o ne marketingistų pezalai buvo reali kompanijos problema, trukdanti didinti pardavimus
  • Naujas brendas rėmėsi realiai pagerinta kokybe, kuri buvo garantuojama visiškai visais gamybos ir aptarnavimo procesais, o ne išgalvotais marketingistų kleidėjimais
  • Naujas brendas buvo realiai įvedamas kaip naujas ir visiškai atsietas nuo seno, o ne kaip seno brendo pakeitimas

Marketingo istorijoje GoldStar yra visiems marketingistams akis mazolinantis atvejis, nes visi nori surengti tokio masto ir sėkmės kampaniją, kaip ši firma. Todėl visi marketingistai knisa protą savo darbdaviams, kad jiems reikia rebrandingo. Tai jei jums marketingistas kažką tokio pradės aiškinti, tai atleiskite jį iš darbo.