Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Sausio 25 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1323 metais šią dieną buvo pirmas žinomas Vilniaus paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Nepaisant to, kaip rodo visokia archeologija ir kita istorija, Vilnius buvo vienas iš svarbiausių Lietuvos miestų dar bent pora šimtų metų anksčiau.
  • 1955 metais SSRS paskelbė apie karo su Vokietija nutraukimą. Ištisą dešimtmetį po III Reicho kapituliacijos SSRS vis dar tęsė tą karo padėtį, nes tai leido ir laikyti okupacinę kariuomenę Vokietijoje, ir vos tik kas - imtis atvirų karinių veiksmų, aiškinant kad esą karas dar nesibaigė.
  • 1960 metais Nikita Chruščiovas užddarė GULAG sistemą. Išties uždarė daugiau formaliai - didelė dalis lagerių taip ir liko kaip buvę, tiesiog sistemos pavadinimas pasikeitė kažkaip. Kita vertus, tuo pačiu sovietai ėmė labai greitai visur įvedinėti baudžiamąją psichiatriją, tad kai kuriais atžvilgiais disidentų persekiojimas tapo dar baisesnis.
  • 1971 metais buvo nuteistas toksai Charles Manson, kartu su trim savo draugėm iš tos pat sektos, kuri vadinosi Mansono šeima.
  • 1995 metais įvyko norvegiškos raketos incidentas: kažkokie Norvegijos mokslininkai tyrinėjo Šiaurės pašvaistę, tai tam tikslui pasigamino 4 pakopų raketą, kurią ir paleido į viršų. Tuo tarpu Rusijos radarai tą raketos skrydį pastebėjo, tada rusų kariškiai nusprendė, kad atskrenda kažkokia raketa iš JAV su kažkokiu elektromagnetiniu branduoliniu ginklu, tai sukėlė aliarmą, pakėlė Rusijos prezidentą Borisą Jelciną, nunešė tam atominį lagaminėlį, tasai sukišo į lagaminėlį raktelius, užvedė visas branduolinių raketų valdymo sistemas ir vos per plauką neįvyko III Pasaulinis karas ir visas branduolinis susinaikinimas. Paskui paaiškėjo, kad Rusija dar ir informuota buvo apie tą raketos paleidimą bei jos trajektoriją, bet visi buvo tiek padėję, kad nesusigaudė.