Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


I Pasaulinis karas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:04, 22 gegužės 2015 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Atmestas Nemesis (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta Fandorina versija)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

I Pasaulinis karas - tai karas, įvykęs 1914-1918 metais, kuriame norėjo sudalyvauti visi - nuo Amerikos iki Australijos. Vienok prasidėjo tai nuo kažkokios Austrijos ir Serbijos, kur kažkokis serbas Gavrilas Principas Sarajeve nušovė kažkokį erchercogą ir Austrijos sosto įpėdinį Ferdinandą.

Tai nušovė ir viskas būtų gerai, nes nieko gi tokio neįvyko, ale kai šūdas pataikė į ventiliatorių, tai nuo to ir prasidėjo - pirma Austrijos-Vengrijos imperija karą Serbijai, paskui Rusijos imperija už tai paskelbė karą Austrijai, o už tai Kaizerinė Vokietija karą paskelbė Rusijai, o kadangi šioji buvo Antantėje, tai kartu ir karą Prancūzijai ir Didžiąjai Britanijai ir taip toliau, o tada dar įsivėlė Italija, Osmanų Imperija ir dar belenkoks galas visokių kitų šalių.

Žodžiu, į karą įsivėlė iš vienos pusės Antantė, o iš kitos pusės - buvusi Romos Imperija, kitaip tariant - Austrija, Vokietija ir žinoma, kad Italija. Taip kad šūdų malūnas turėjo būti didelis.

Ir išties, tasai šūdų malūnas iš politinės žmogžudystės užsisuko taip, kad virto didžiausiomis skerdynėmis, kokios iki tol yra buvę, karo aukų skaičius per kelis metus aukų skaičiumi pralenkė visus karus, kur iki tol pasaulyje per kokį šimtą metų buvo įvykę, o pagal santykį tarp žmonijos dydžio ir žuvusių dalies, tai gal ir iki šiol yra didžiausias karas, kokio tik kada nors būta.

Tai galų gale viskas pasibaigė tuo, kad Prancūzijoje išsilaipino JAV karinės pajėgos, kurios visus ten vokiečius išdaužė ir karas baigėsi, kai 1918 buvo pasirašytos Kompjeno paliaubos ir apiformintas Vokietijos pralaimėjimas. Vat tuo ir pasibaigė.

Istorikai, katrie dabar protingesni, tai sako dargi taip, kad išties vienas Pasaulinis karas ir tėra buvęs, nes paskui po I Pasaulinio susidarius visokioms sutartims, tos pačios Ašies valstybės - Vokietija, Italija ir Austrija nutarė vėl atsigriebti prieš tas pačias. Ir vėl gavo skūron. Juo labiau dar čia jei prisiminsim, kad buvo ir tokia Versalio sutartis, kur karą su Vokietija baigė taip, kad šioji šalis taip ir pasiliko besijaučianti karo stovyje iki pat II Pasaulinio karo.

Gi kita vertus, mums čia buvo ir džiaugsmingo laiko iš to I Pasaulinio karo, nes kai dėl ano subyrėjo visa Carinė Rusija, o tuo pačiu apsivožė ir Vokietija, tai Lietuva tik pyst ir atsikūrė. Ir išvijo visus lauk, ką papuola, ir gavom Nepriklausomybę. Nes kur du pešasi, tai trečias laimi. Taip vat ir laimėjom.

Taip kad gal ir ne viskas čia taip blogai.