Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pardavimų automatai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Aišku, kad labiausiai pasaulyje pardavimo automatais garsėja Japonija. O kokie japoniški pardavimo automatai garsiausi mūsų planetoje? Taigi aišku, kad naudotų triusikų automatai!

Pardavimo automatai, kartais dar vadinami kaip vendingo mašinos, nes automatiškai pardavinėja prekes, dirbdami už pardavėjus. Kam jums tas pardavėjas, jei automatas pinigų neprašo, gali dirbti visą parą ir su visais klientais vienodai malonus? Pardavimų automatas visada parduos prekę, jei tiktai turės, o jei prekė užstrigs ir piktas pirkėjas ims spardyti jį kojomis - tai nesiskųs ir tyliai iškentės.

Nedažnas susimąsto, bet pardavimų automatai - tai seniausiai sugalvoti robotai, o šitai įrodo, kad pardavėjo darbas didelės kvalifikacijos ir kompetencijos nereikalauja. Taigi, jei jau pardavimus gali daryti buka mašina, o pasyvių pardavimų procesas klientams nuo to tiktai malonesnis pasidaro - tai čia jau verta susimąstyti. Tikrai rimtas klausimas - ar pardavėjai dirba kokį nors darba, ar tiesiog mala šūdą?

Jei gi ieškojote čia apie pardavimų mašiną - tai ten visgi kita idėja.

Mr. Crab Kinijoje be like
Bet gurmanams reikia kai ko daugiau - štai Kinijoje galima rasti pardavimo automatų, prekiaujančių gyvais krabais
Pica per 150 sekundžių
O Italijoje, kur picos yra įprastas reikalas, picas kepa ir automatai
Moêtą įsigyk iš automato
O štai Prancūzijoje automatai pardavinėja tikrą šampaną
Legal drugs!
Be abejonės, tobuliausia čia Amerika, nes tena automatinės pardavimo mašinos parduoda netgi ir kanapes, ir dar ne bet kokias, o tikrą marichuaną
Vendingšopas jums!
O štai Amsterdamas nusižiūrėjo į Japoniją ir netgi pardavimo automatų restoraną atidarė, kad niekam nereiktų bendrauti su jokiais žmonėmis
Kirin alaus yr 50 rūšių?!
Visgi, kad ir paprastai, bet stipriausia čia lieka Japonija: pardavimo automatas siūlo alų, ir pasiūla iš to automato didesnė, nei neretoje lietuviškoje parduotuvėje.
Na, ir galų gale - paprasta kiekvieno normalaus žmogaus svajonė - kad kažkur netoli būtų automatas su fritkėmis, nes jų labiausiai visada reikia

Pardavimo automatai - žmonijos ateitis

Deja, kai žmonės pigūs, tai automatai brangūs, todėl Lietuvoje į juos vis dar daugelis žiūri ne kaip į būtinybę, o kaip į prabangą. Tai ir prekės pardavimo automatuose gaunasi brangesnės, nes iš jų visi nori daug užsidirbti.

Bene šūdiniausi iš visų paradvimo automatų - tai tie, kurie pardavinėja visokią kavą - myžalai tokiuose automatuose irgi būtų pardavinėjami ne gryni, o visiškai atskiesti, tai ir vietoje kavos būna padaromas bezdalais dvelkiantis purvino vandens spalvos birzgalas. Niekada nerekomenduojame pirkti kavos iš pardavimų automato, jei nenorite, kad aplinkiniai jus palaikytų durnu, civilizacijos nemačiusiu dibilu.

Vienok be tokių pardavimo automatų atsiranda ir geresni, įvairios rūšys tokių, kurie siūlo ir geras prekes, tegul ir už brangiai. Štai jau daugelyje vietų galima iš pardavimo automato nusipirkti kokios nors Coca Colos arba Pepsi, kitur - visokių saldainių, dar kitur - ir kokią nors veido kaukę, respiratorių ir pleistrų.

O visai jau kažkur Kaune, sako, yra netgi pardavimų automatas, kuris parduoda kirmėles žvejybos mėgėjams. Kad kiekvienas norintis galėtų nusipirkti jauko visą parą.

Visi žino, kad robotai užgrobs planetą. Ir visi žino, kad visas verslas prasideda nuo pardavimų, nuo prekybos. Ir akivaizdu, kad robotai šią sritį jau užgrobinėja. Tai štai jums ir prašom, jau ir prasideda gal utopija, o gal ir kažkokia distopija.

Pardavimo automatai Japonijoje

Kaip žinia, ryškiausia pardavimo automatų šalis - tai Japonija, nes tenai žmonės yra brangūs, o mašinos pigios. Tai pardavimų automatai pardavinėja viską, ir netgi restoranai būna padaromi taip, kad veiktų kai vienas didelis automatas. Vilniuje kartą irgi keliose vietose bandė panašiai sušius pardavinėti, ant konvejerių, bet nesigavo.

Vienok Japonijoje gaunasi viskas, nes žmonės tiek išvarginti didelio gyvenimo tankio, kad tik ir ieško progos, kaip čia pabūti atokiau nuo visų kitų. Todėl tenai plinta ir sekso robotai, ir šiaip visokie robotai, o pardavimo automatai stovi ant kiekvieno kampo ir pardavinėja viską, ką tik galima įsivaizduoti.

Štai kad ir visokie vibratoriai, kažkokios kitokios sekso prekės, pornografiniai filmai, nepadorūs žurnalai, pripučiamos moterys, fetišiniai drabužiai ar netgi panaudoti moteriški triusikai - ir tie pardavimo automatuose parduodami.

O jau paprastesnių dalykų pardavimų automatuose galima rasti kiek tiktai nori: čia parduodami saldainiai, drabužiai, įvairiausias maistas, laikrodžiai, bulvytės fri ir dar kas tik nori. Nes japonai puikiai žino, kad pardavimų automatas yra pigesnis už žmones. Todėl ir stato pardavimo automatus.

Dar vienas didelis pliusas - daugybė žmonių Japonijoje vengia išvis bet kokio bendravimo, todėl jie mieliau perka iš pardavimų automato, netgi jei prekė jame bus brangesnė, negu perkant parduotuvėje.

Pardavimo automatų rūšys ir tipai

Pardavimo automatai yra įvairiausių rūšių, priklausomai nuo to, ką pardavinėja. Nuo parduodamų prekių priklauso ir pardavimo automatų konstrukcija. Kadangi tų aparatų rūšių daug, tai netgi ir suklasifikuoti juos kartais būna sunku. Taigi, tų rūšių ir tipų gali būti dešimtys.

Mes čia žinome šitokias esmines pardavimo automatų rūšis, bet gal su laiku ir papildysime daugiau. Čia tiktai kai kurios populiariausios pardavimo mašinų rūšys:

 • Kavos ir karštų gėrimų mašinos. Paprastai parduoda kavą, kakavą, arbatą, kartais dar ir sultinį. Kai parduoda dar ir sultinį, gėrimų kokybė pasižymi ypatingu bjaurumu. Klientus itin džiugina mintis apie tai, kad arbatos puodelyje jie gauna ir sultinio liekanas.
 • Šaltų ir gazuotų gėrimų mašinos. Paprastai parduoda sultis, vandenį, kolą ir panašiai, pilstomu būdu. Kartais būna ir kombinuotų mašinų, kurios parduoda ir karštus, ir šaltus gėrimus, bet jos būna per daug komplikuotos, todėl turėti paskiras mašinas.
 • Šalto vandens ir ledukų mašinos. Geros tuo, kad gali būti pajungtos prie vandentiekio ir elektros ir tada veikia kaip amžinas pinigų šaltinis. Tiesiog reikia laikas nuo laiko atvažiuoti pinigų iš dėžutės paimti ir pakuočių (stiklinių ir maišelių) įdėti. Trūkumas - labai pigios prekės, o ir eina tiktai kai labai karšta.
 • Ledų mašinos. Parduoda valgomuosius ledus. Kartais būna derinamos su paprastomis šaltų gėrimų mašinomis, bet geriau turėti atskiras, nes specializuotos duoda daug daugiau ledų, ledų kombinacijų ir sirupų pasirinkimo, o žmonės tai mėgsta.
 • Šaldytų produktų mašinos. Pardavinėja šaldytas bulvytes, koldūnus, krevetes, pakuotus ledus ir taip toliau. Žodžiu, visokias šaldytas prekes.
 • Saldainių ir smulkių užkandžių mašinos. Labai geros tuo, kad prekės kainuoja gana daug pinigų per kubinį mašinos centimetrą, taigi, mašinas galima pildyti retai, o pelno gauti gana daug.
 • Užkandžių ir šalto maisto mašinos. Pardavinėja šaltus buterbrodus, kokius nors čipsus, saldainius ir kitą maistą, kuris tinka tiems, kas valgo viską, kas yra bent iš principo valgoma.
 • Karšto maisto automatai. Moka pašildyti maistą iš šaldytų pusfabrikačių. Kai kurie moka dar ir kompleksiškiau patiekti, pvz., duoda pasirinkti padažą prie mėsos. Pagal maisto skanumą geras karšto maisto automatas primena pusėtiną mokyklos valgyklą.
 • Karštų bulvyčių automatai. Labai specializuoti, bet geri tuo, kad moka gaminti karštas bulvytes. Orie bulvyčių prideda ir padažo, gali duoti kelių padažų ar bulvyčių pasirinkimą. Kadangi verda bulvytes aliejuje, kurio įkaitinimas ilgai trunka, apsimoka tiktai ten, kur labai dideli žmonių srautai, kitaip tuščiai kaista ir gadina produktus.
 • Rutulinės mašinos - parduoda prekes, kurios yra rutulinėse kapsulėse. Pvz., saldainius ar smulkius žaislus. Privalumas - nepaprastai pigios. Trūkumas - prekės turi būti sukištos į plastmasinius rutulius.
 • Medicinos prekių ir higienos priemonių mašinos. Apsimoka tokią pastatyti netoli vaistinės ar ligoninės, nes kartais žmonėms ima ir prireikia ko nors nenumatytu metu.
 • Prezervatyvų automatai. Gali būti ir kaip tos pačios medicinos ir higienos mašinos, bet kartais būna taip, kad prezervatyvų mašina parduoda už 100 eurų, o visų kitų prekių kartu sudėjus - vos už 10 eurų. Tai kam statyti didelę mašiną, kai galima pastatyti mažą prezervatyvų mašinėlę? Prezervatyvus itin perka paaugliai, kurie tiesiog gėdinasi juos pirkti kitose vietose, todėl nori pirkti nesusidurdami su žmonėmis.
 • Laikraščių pardavimo mašinos. Kadaise, dar kai buvo sovietmetis, tokia mašina stovėjo Vilniaus traukinių stotyje ir niekada neveikdavo, nes užstrigdavo jau prie pirmo pirkimo. Niekas taip ir nesugebėjo tos mašinos sureguliuoti taip, kad ji dirbtų. O dabar jau laikraščių niekas nebeperka, tai tokioms mašinoms nėra ir prasmės.
 • Bilietų automatai. Labai patogūs visur, kur tik reikalingas bilietas. Pvz., autobusų stotelėse, prie kino teatrų ar dar kur nors. Tiesiog įmetei kažkiek monetų ir gavai bilietėlį.
 • Universalios mašinos - padarytos taip, kad gali pardavinėti bet kokius daiktus, kokius tiktai sumesi, jei tik tie daiktai yra bent kažkokią formą išlaikančiose pakuotėse ar gali būti pakabinti ant kokių nors kabliukų. Tinka tiktai nedūžtantiems daiktams.
 • Specializuotos mašinos - sukonstruojamos kokiai nors specialiai prekių rūšiai, pvz., lėkštėms ar pomidorams pardavinėti. Todėl būna gana brangios.