Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vilniaus Brigada

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vilniaus Brigada, senais laikais dar žinoma kaip Komercijos ir gamybos firmų asociacija‎ - gi savo laiku buvo didžiausia irgi galingiausia Lietuvos nusikaltėlių grupuotė, katra kažkaip ilgainiui suiro, į kalėjimus susodinta buvo, gi kiti kažkaip nuėjo į verslą, taip ir liko nesučiuptais, o paslapčių ligšioleis paliko krūvas - gal netgi ir daugiau, nei bet kurios kitos nusikalstamos gaujos.

Oficialiai gaujos lyderiais buvo įvardinami Borisas Dekanidzė, Igoris Tiomkinas ir Jurijus Kriukovas, tačiau tai tebuvo Vilniaus Brigados smogikų arba torpedų veidas, gi tuo tarpu šaltiniai sako, kad tikri varatylos buvo visai kiti, visai neviešai stovintys žmonės, kuriems užteko proto nesiafišuoti. Tai apie tuos žmones ir Pipedija siūlo paspėlioti kartu, ieškant sąsajų su visokiais šulais.

Gi dar prieš kelioliką metų šioji "Komercijos ir gamybos firmų asociacija" atvirai jautėsi valdžioje, taip ir skelbdavosi laikraščiuose visokiose reklamose: "Mes valdome Vilnių". Ir aišku siūlydavo įvairiausias paslaugas verslui, pradedant apsauga nuo visokių nusikaltėlių irgi vagių, investicijas, paramą visokią ten, ir teisinę, ir finansinę, ir taip toliau, maždaug "ateikit pas mus patys, kad jūsų ieškot nereiktų". Taip ir buvo kalbama, kad visa ta nusikalstama veikla jau taip atvira pasidarė, kad tiesiog kaip ir legalizavosi vienok...

Apie 1990 Vilniaus Brigada tapo ir vienais iš garsiojo koncerno Sojuz atstovais Lietuvoje, taip užsiimdami nafta, ta proga susidraugaudami ir su garsiausiais Princais išu Šiaulių. Būtent šioji veikla yra viena iš menkiausiai ligšiol žinomų, betgi sakoma, kad iki pat Statoil atėjimo į Lietuvą nebuvo tos degalinės, kuri nepriklausytų banditams, o ir paties Statoil atėjimas įdomiai išvengė sprogdinimų ir teroro, nors šieji ir buvo priversti benziną vežtis tiesiai iš Suomijos.

Sklando ir įtarimai, kad 199x Vilniaus Brigada pasidalino įtakos zonas su Daktarais, tačiau praėjus dešimtmečiui, situacija pasikeitė ir kai kurie buvę Vilniaus Brigados draugai, sėkmingai legalizavęsi ir įgiję gerą įtaką, nutarė spustelti ne tokius sėkmingus kauniečius, šį sykį jau visai legaliai - tiesiog pasodindami Henriką Daktarą už grotų, kad šisai knygučių visokių su užuominomis neaiškiomis nerašinėtų.

Gi savo laiku didžiausią smūgį Vilniaus Brigada gavo, kai įsijautusi ėmė ir pasijuto visavalde - tada ir pasikėsino į Respublikos žurnalistą Vitą Lingį, katrą ėmė ir nužudė. Tai žmogžudystės organizatorius Borisas Dekanidzė tapo paskutiniuoju mirties bausme nuteistu nusikaltėliu Lietuvoje. Nuo to ir prasidėjo gaujos smukimas...

Komercijos ir gamybos firmų asociacija

Išties gi garsioji Komercijos ir gamybos firmų asociacija, dar vadinta KGFA, buvo ne visai jau grynai pati Vilniaus Brigada, o toksai kaip ir atstovaujamasis organas, kuriame dėl gražaus vaizdo buvo įdarbinta krūva Vilniaus Brigados veikėjų. Prisidengdami skambiu vardu ir legalia veikla, per šią kontorą mafukai kabinėjosi prie verslo ir ėmė krūvas paskolų iš bankų.

Tarp tokių bankų, kurių veikla buvo susieta su Komercijos ir gamybos asociacija, buvo Balticbank, kurio pinigus šioji kontora sueikvojo, o taip pat ir anoksai Ekspres bankas. Vėliau buvo visokių bylų ir šnekų, kaip anoksai Romas Juška tenai pinigus dalinęs[1].

O dar oficialiai toje KGFA buvo įdarbinti ir garsieji Igoris Achremovas, Borisas Babičenka ir Viačeslavas Slavickis, kurie nužudė Vitą Lingį.


Žymiausi Vilniaus Brigados nariai

Pipedijai žinomi Vilniaus Brigados nariai irgi dalyviai:


Tai čia negalvokit, kad čia visi išvardinti, o tiktai tie nedaugelis, katrie pagarsėjo dėl visokių įspūdingiausių įvykių, žvaigždės kaip sakant. Bendras gi įtariamųjų irgi susijusiųjų skaičius skaičiuotinas šimtais, jei ne tūkstančiais - pradedant visokiais eiliniais plėšikais bei vagimis ir baigiant tokiaisgi visai lyg ir nenusikalstamais pusiau vertelgom, kurie pinigus plaudavo...

Susijusios gaujos ir padaliniai

Gi dar kitos susijusios su Vilniaus Brigada grupuotės irgi padaliniai:


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.