Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Java

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:19, 29 gegužės 2024 versija, sukurta PipeLinez (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Java - tai tokia programavimo kalba, kuri esą visur dirba, bet išties tai visur yra nedarbinga. Dar kaip sako seni ir patyrę hakeriai, visos programavimo kalbos buvo kuriamos tam, kad programuotojų našumą padidintų, bet Java - atvirkščiai, kad sumažintų. Netgi mažą kokią nors Hello World programėlę norint parašyti, čia reikia parašyt visą ekraną raidžių, padarant tokį bardaką, kad neaišku, ar išvis veiks.

Kažkodėl Java programuotojai uždirba 2-4 kartus daugiau, nei kiti. Kodėl - niekas negali aiškiai pasakyti, bet kažkodėl tokius atlyginimus mokančios korporacijos yra kažkaip neadekvačiai prisirišusios prie šios programavimo kalbos. Ir dar tos korporacijos aiškina, kad Java kaip tai užtikrina softo naudojimo tęstinumą, nes vis dar dirba ir su programomis, rašytomis prieš keliasdešimt metų ir problemų nemato, ir ruošiasi dirbti taip dar mažiausiai pusę šimtmečio.

Nesaikingai lėta, Java jau pačioje savo koncepcijoje atrodo absurdiškai: programa kompiliuojama į kažkokį pseudokodą, kuris gan atsietas nuo pačios kalbos, betgi kažkodėl Sun nutarė, kad tam pseudokodui tiktai Java kalba tinka, todėl gal ir graži perkeliamumo idėja buvo išsyk palaidota - tinka tiktai Java kalba parašytos programos.

Čia štai prisiminkim, kad Microsoft, kurie padarė tą durną .NET, tam pačiam pseudokodui generuoti duoda krūvą visokių galimybių, ir iš belenkokių BASIC, C# ar dar kažkokių ten versijų galima padaryti tai pačiai mašinai skirtą kodą. Aišku, tiek čia tokio įdomumo, kad aišku, kad perekeliamumo ten nėra, betgi jau tai ne dėl programuotojų durnumo, o dėl kažkokios korporacinės politikos. Kažkodėl tas Microsoft sugalvotas dotnetas taip ir neprigijo, o vat Java kažkodėl vis dar laikosi.

Taip kad jau visų privalumų nevardinę, dabar atsipalaiduokim, nes apie Java tik blogai arba nieko.

Java ir JavaScript

Yra dar tokia JavaScript kalba, kurią kadaise sukūrė tokia Netscape kompanija. Tai ta kalba su Java neturi nieko bendro ir skiriasi per visur, netgi ir sintaksės smulkmenose, ir vadinosi pirmiausiai kitaip - LiveScript.

O kodėl toksai į Javą panašus pavadinimas atsirado? Ogi tuo metu, kai Netscape tą kalbą dar tik paleidinėjo, jie buvo gana nedidelė įmonė, tai sugalvojo, kad jei šitaip pavadins, tai kažkas nuspręs, kad panašu į Javą, tai tipo gerai. Anais laikais Java dar turėjo gerą reputaciją, tai štai taip ir gavosi.

O dabar va painioja visokie tas kalbas. Tai šiaip geras požymis, pagal kurį galima atpažinti lamerius - kad neskiria Java nuo JavaScript.


Kitos Javos

  • Dar yra tokia JAWA, bet šioji su programavimu nieko bendro neturi, nes yra motociklas...
  • Java programavimo kalba gavo pavadinimą nuo vienos iš kavos rūšių, žinomų, kaip Java, mat ją augino Javos saloje