Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


JavaScript

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš LiveScript)
Jump to navigation Jump to search
Tiems, kas nėra pripratę prie tipų kontrolės ir konversijos normalesnėse kalbose, kaip kad C kalba ar panašios, labai keistai, kraupiai ir neprognozuojamai atrodo ta automatinė JavaScript tipų konversija. Čia taip ir būna, kai tikiesi, kad kažkokia programavimo kalba bus už tave patį protinga ir už tave patį sugalvos, ką ir kodėl daryti.

JavaScript, dažnai dar istoriškai visiškai teisingai, bet šiaip tai visiškai neteisingai pavadinama kaip Java Script, o jau visai užkietėję ir nuo senatvės merdėjantys seni perdylos tai dar atsimena, kad vadinosi LiveScript, o tik paskui buvo pervadintas. Oficialiai gi dabar nekurie aiškina, kad čia koksai tai ECMAScript, nes esąs koksai tai standartizuotas. Taigi tokia programavimo kalba tiesiog.

LiveScript kadaise išrado tokia Netscape, kai anie dar buvo didžiausia internetų kompanija. Tai išties gi tuometinis tasai LiveScript buvo nykus ir beveik nieko juo daryti normaliai nesigaudavo. Ale gi paskui jis kiek išsivystė, o jau dar paskui, kai atsirado normalus DOM modelis ir visi tenai CSS navarotai ir taip toliau, tai jau gavosi viskas kitaip ir dabar bet koksai internetas gali būti kaip kokia ištisa programa.

Turim pasakyti, kad su Java tasai JavaScript neturi nieko bendra, tik vat kai Netscape tą savo kalbą reklamavo, tai susigalvojo, kad kadangi Sun žinomi ir Java irgi gerai žinoma, tai geriau pasinaudoti svetimu pavadinimu, tai šitaip su Sun ir susitarė.

Savo sintakse JavaScript gerokai primena kokį tai mišinį iš klasikinės C kalbos, papildyta Objective Pascal navarotais. Taip kad savo objektų aprašymais JavaScript yra daug gražesnė ir natūralesnė už kokią nors Cpp ir gal labiau primena kokią nors Objective C, tai nieko blogo čia pasakyti kaip ir negalime.

Dar reikia pasakyti, kad kadaise tai buvo bandoma skleisti ir serverines JavaScript versijas, ką labai darė Netscape, bet jos buvo kokios tai prastos, taip kad vietoje jų visi naudoja PHP. Ale kitas reikalas, kad tas JavaScript ilgainiui gana išplito, taip kad paskui buvo naudojamas ir kitais pavidalais, pavyzdžiui, kaip koksai ActionScript, kuriuo kadaise būdavo Flash žaidimai programuojami.

Bendrai tai JavaScript šitais laikais yra viena iš pačių populiariausių programavimo kalbų pasaulyje.


Hello World ant JavaScript

Kadangi normaliai JavaScript dirba ne kokiame terminale ar ne konsolėje, o kokiuose nors internetuose, tai čia kiek neįprastas tas "Hello World" gaunasi, bet gal ir suprasite. Tai tiesiog kokiame nors HTML puslapyje tiesiog įrašyt šitą tereikia:

<script type="JavaScript">
alert('Hello World!');
</script>