Ananova - dabar jau užmirštas portalas, kuriame buvo botas, skaitantis visokias naujienas žmonėms. Tai buvo pirmas toksai botas - kompiuterinė programa, kuri atstojo naujienų vedančiąją. Botui buvo suteikta žmogiška išvaizda, tai vaizdavo tokią žaliaplaukę moterį, nors išties visi žino, kad botai neturi lyties.

Gal pagal kokio nors dezainerio įsivaizdavimą ta virtuali Ananova ir atrodė gerai, bet realiai tai buvo absoliučiai šabloniškas popsinį 1990 stiliuką užsimovusios mergos vaizdas. Jau vien šita išvaizda pasakydavo pakankamai apie naujienų turinį.

Ananovos kūrėjų idėja buvo padaryti naujienas kuo labiau automatizuotomis, kad beveik nereiktų kištis jokiems žmonėms. Tai reiškė, kad naujienos ne tik turi būti skaitomos boto, bet jos ir parašomos turi būti kuo labiau automatinėmis priemonėmis, o taip pat ir kuo labiau automatiškai surenkamos. Teoriškai idėja atrodė labai moderniai - 2000 metais tai rodėsi, kaip tiesiog futurizmas ir beveik fantastika.

Visgi tokie automatizavimo reikalavimai davė nemažai specifikos Ananovos turiniui - jokių rimtų naujienų, kur reikia kokios nors logikos, patikimų faktų ar pan., tenai nebūdavo. Iš esmės, būdavo tiktai geltonoji spauda, bet ir tai išprastinta iki nesuvokiamumo. Kartu su tikromis naujienomis automatinės sistemos kažkaip prigeneruodavo ir kitų, kurios gal per klaidas atsirasdavo, bet būdavo išvis nieko bendro su realybe neturinčios.

Taigi, Ananova labai staigiai pagarsėjo ne tik kaip portalas, kuris yra visiškai geltonas, bet ir pilnas visokių fake news bei šiaip nesąmonių.

Portalo savininkai į bet kokius kaltinimus informacijos nepatikimumu, iškraipymu ir panašiai, aiškindavo, kad jie nekalti. Teisindavosi, kad čia toksai pas juos humoras beigi dirbtinis intelektas ir dar kažkas tenai, o dirbtinis intelektas esą galintis turėti savo nuomonę ir jie negali to uždrausti. Žodžiu, šnekėdavo belenkokias blėnis, kartu vaizduodami, kad čia yra žurnalistika.

Gana greitai Ananova portalą nupirko prancūzų korporacija Orange, bet šiai taip ir nepavyko paversti šito portalo kuo nors rimtu. Apie 2004, užsiknisę ir supratę, kad šita Ananova yra tiesiog beviltiška, prancūzai pradžioje tiesiog išjungė tą botą, kuris naujienas sukalbėdavo per video ir paliko tiesiog tekstinę informaciją. Bet ir tą likusią dalį galų gale išjungė 2009 metais, kaip visiškai beviltišką.

Žurnalistikoje Ananova jau per pirmus porą mėnesių pagarsėjo, kaip absoliutus, visiškas žiniasklaidos dugnas, neturintis nieko bendro su žiniasklaidos principais, nes kišantis melagingą, fake, nepatikrinamą, iškraipytą ir belenkokią kitokią informaciją tokiu naglumu, kokiu net geltoniausia spauda iki tol nedrįsdavo.

Lietuvoje Ananova pagarsėjo, kaip vienas iš pirmų naujienų šaltinių, kuriuos atrado anoksai legendinis Nirvius. Šis paskui daugybę iš Ananovos gautų naujienų parašydavo į Delfi. Bet paskui Nirvius pakeitė veiklos sritį, tai šis šaltinis nunyko.