Šablonas:Balandžio 12 dienos įvykiai
Sveikiname šiandien visus žiurkėnus, nes šiandien pasaulinė žiurkėnų diena!
- 1831 metais britų kareiviai, kurie žygiavo Broughton tiltu Mančesteryje, įgriuvo, nes tiltas sugriuvo. Jei tiksliau, tai žygiavo 74 kareiviai, bet kai tiltas griuvo, tai dalis jau buvo pasiekę kitą upės krantą, tai įgriuv tik 40. Kadangi tiltas buvo žemas, vos 5 metrų aukštyje nuo vandens, o laikas buvo vasaros, tad ir upė buvo labai nusekusi, vos apie 60cm gylio, tai niekas iš karių nežuvo. Nepaisant to, pusė įkritusių buvo gana juntamai sužeisti, iš jų 6 - sunkiai (rankų ir kojų lūžiai, smegenų sutrenkimai ir pan.). Tilto griuvimo priežastims aiškintis buvo sudaryta mokslininkų ir inžinierių grupė, kuri, apklaususi kareivius, atrado, kad tie pastebėjo labai stiprų siūbavimą ir kad žygiavo, mušdami koja kojon. Taigi, išsiaiškinta buvo, kad tiltas griuvo dėl rezonanso. Po to visiems Jungtinės Karalystės kariuomenės daliniams buvo nurodyta, kad kariams einant per tiltą yra kategoriškai draudžiama žygiuoti, mušant koja kojon.
- 1877 metais Jungtinė Karalystė aneksavo Transvalį.
- 1917 metais Peterburge buvę lietuviški bolševikai ėmė leisti laikraštį Tiesa, kuris išties buvo kaip tik tiesos priešingybė, nes buvo ištisas komunistų prikurtas melas.
- 1961 metais SSRS kosmonautas Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi, kuris pakilo į kosmosą, prabuvo jis ten beveik pusantros valandos (89 minutes). Bet jau iki tol buvo gandų, kad SSRS bando paleisti žmones į kosmosą, bet vsi nesėkmingai - jog esantys jau keli žmonės žuvę. Iki pat šiolei tų gandų paneigti SSRS nesugebėjo, nors patvirtinimų apie buvusius tokius skrydžius po truputį daugėja. Ir jei jau taip - tai reiškia, kad Jurijus Gagarinas buvo ne pirmas kosmonautas, o tiesiog pirmas išgyvenęs kosmonautas.
- 1988 metais JAV patentų biuras išdavė pirmą patentą gyvūnų genams - buvo užpatentuota kažkokia genetiškai pagerinta pelė. Nuo to laiko gaunasi taip, kad genai gali būti patentuojami, tai reiškia, kad ir žmonės gali būti patentuojami, o jei turi kokį nors patentuotą geną - tai dar ir persekiojami, nes autorių teisės pažeistos.
- 1989 metais visoje SSRS vėl ėmė veikti maisto kortelės, pirmiausiai cukrui, bet kartu ir tokioms perekėms, kaip muilas, cigaretės ir taip toliau. Nors kortelės būdavo ir iki tol, bet dažniau jos būdavo kokiai degtinei ar geresnėms pramoninėms prekėms, pvz., batams, kostiumams ar buitinei technikai. Maistui kortelės gi būdavo tik kai kuriose, prasčiau gyvenančiose SSRS vietovėse, visų pirma kur nors Rusijoje. Čia gi kortelės pasidarė visur.
- 2009 metais Zimbabvė atsisakė savo nacionalinės valiutos - Zimbabvės dolerio, nes šio infliacija buvo tokia nesustabdoma ir didelė, kad netgi durna Zimbabvės valdžia suprato, kad niekas jiems nepavyks. Zimbabvės doleriai su trilijonais ir milijardais visokių skaičių, kur dauguma skaičių buvo 0, išties ir buvo verti nulio. Nuo to laiko kad ir komunistinė šalis, Zimbabvė ėmė naudoti JAV dolerį.
- 2014 metais iš neaišku kokios šiknos atsiradę žmogėnai užgrobė milicijos skyrių Slovianske, Ukrainoje. Taip prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainos teritoriją, vėliau pavirtusi į dvi pseudovalstybes - Donbabvę ir Lugandą. Visiškai dezorganizuota Ukrainos kariuomenė, kurią buvo nustekenęs Viktoras Janukovyčius, buvo nepajėgi ne tik pasipriešinti, bet net ir sureaguoti bent per keletą dienų. Pagal Sloviansko įvykius įvertinę visišką Ukrainos nepajėgumą priešintis, Rusijos kariškiai pradėjo tokias pat iš neaišku kur prasidedančias invazijas daugybėje kitų Ukrainos miestų. Nors po kažkiek laiko Slovianskas buvo išvaduotas, daugelyje kitų teritorijų taip ir liko Rusijos kariškiai, persimaišę su vietiniais bei atvežtiniais banditais.