Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Radijo balsai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Radijo balsai - tokios senų laikų radijo stotys, kurios buvo užsienyje ir skirtos užgrobtų valstybių informavimui. Spėti galime, kad išplito šitas pavadinimas sovietmečiu, kai šitaip įvairūs komunistiniai propagandos kūrėjai bandė žeminančiai tas stotis užvadinti. Pavadinimas akivaizdžiai kilo nuo Amerikos balso - bene garsiausios ir žinomiausios tokios radijo stoties, tačiau buvo sukurtas taip, kad tyčia primintų visokias diagnozes - balsus galvoje, kurias kabindavo įvairiems disidentams.

Taip vadinami radijo balsai išties buvo vienintelė priemonė sužinoti, kas vyksta laisvame Vakarų pasaulyje, o taip pat sužinoti ir apie tai, ką daro SSRS valdžia. Kaip pvz., kai vyko Černobylis, apie jį gan operatyviai pranešė Amerikos balsas, pasirėmęs iš Švedijos gautais duomenimis, bet SSRS visą katastrofą dar ilgokai neigė. Būtent Amerikos balso paskleista tikra informacija galų gale privertė SSRS vadovybę pradėti totalinę evakuaciją iš Černobylio apylinkių.

Lietuvoje iš įvairių užsienio radijo stočių, kurios būdavo klausomos, žinomiausios buvo šios:

Dar nemažas kitas skaičius įvairių užsienio radijo stočių buvo girdimos rusų kalba, bet tą ne visi suprasdavo. Iš rusų kalba transliuojamų bene populiariausia buvo BBC, nes šioji turėdavo dar ir muzikines programas, per kurias transliuodavo nemažai Rock, o taip pat net ir Hard Rock, o kartais netgi ir Heavy Metal muzikos.