Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Persekiojimo manija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Persekiojimo kliedesiai)
Jump to navigation Jump to search

Persekiojimo kliedesiai, dar vadinami kaip persekiojimo manija arba persekuciniai kliedesiai - čia kai vis kažkokie sąmokslai aplinkui ir šiaip kokie nors negeranoriai, ir išvis pasaulį valdo iliuminačiai, o kaimynas vis verda kažkokius narkotikus, o be to dar ir žmona neištikima ir susidėjo su saugumu.

Būdinga, kad persekiojimo kliedesiai yra gana sistemiški, pacientas gali jums valandų valandas pasakoti visokias detales apie viską, atskleidinėti įvairiausius įrodymus ir panašiai, o jei tik klausysit - tai gali ilgainiui net ir smegenis praplauti taip, kad patikėsit. Neretai pacientai pasakoja kliedesius gana atsargiai, dozuodami juos, taip kad pradžioje gali atrodyti visiškai adekvatūs ir pasitikėjimą keliantys, ypač jei kliedesiai yra sistemiški ir pakankamai riboti.

Paprastai persekiojimo kliedesiai aiškiu pavidalu būna su paranojiniu sindromu, šizofrenija, parafrenija, o taip pat dar ir su visokiomis indukuotosiomis psichozėmis. Didele dalimi atvejų linkę progresuoti į antagonistinius kliedesius.

Kliedesių stiprumas, temos platumas ir neadekvatumas gali labai varijuoti priklausomai nuo susirgimo, tačiau būdinga, kad paprastai tokie kliedesiai būna gana sistemiški, juose gana daug pseudologikos.


Persekiojimo kliedesių rūšys

Egzistuoja įvairūs persekiojimo kliedesiai, kurie įgauna kartais labai keistus pavidalus, tad temų čia daug ir įvairiausių: