Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Antagonistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tipiškas variantas - gerieji Rytai kovoja prieš bloguosius Vakarus

Antagonistiniai kliedesiai - rūšis kliedesių, kur tarpusavyje kovoja dvi pusės - viena lyg ir gera, o kita kaip ir bloga. Senesniais laikais dominuojančia antagonistinių kliedesių rūšimi buvo manicheistiniai kliedesiai, tačiau šiais laikais šie daugmaž išnyko ir dabar dažniausiai pasitaiko kliedesiai apie Rytų ir Vakarų kovą, kur minimos dvi tarpusavy kovojančios pasaulio valdžios.

Dažnai antagonistiniai siužetai pasitaiko antrinių kliedesių atveju, tačiau daugeliui pacientų būdingi ir pirminiai kliedesiai, nešantys tas pačias antagonistines idėjas. Visais atvejais pacientas tampa pasyviu kliedesių dalyviu, didingų priešybių kovos sraigteliu.

Tipiškiausia, kad antagonistiniai kliedesiai išsivysto prie paranojinės šizofrenijos, neretai pasižymi gana aiškiu, ilgainiui didėjančiu sistemiškumu. Paprastai toksai kliedesių vystymasis vyksta iš paprastų persekiojimo kliedesių, juos sistematizuojant. Ilgainiui paciento galvoje susidėlioja ištisa teorija apie tai, kaip visi persekiojimai atsiranda dėl kažkokių blogiečių, bet yra ir geriečių, nes kitaip jau jį blogiečiai būtų sudoroję.

Tipiniai antagonistinių kliedesių variantai dažniausiai būna įvairių sąmokslo teorijų pavidalo. Pvz., blogoji JAV kartu su iliuminačiais bando užvaldyti pasaulį ir puola dvasingą Rusiją, o šioji gi tiktai ginasi. Visas pasaulis - tai blogųjų Vakarų ir dvasingųjų Rytų kovos laukas, o kiekvienas žmogus turi pasirinkti, su kuo jis - ar su žydomasoniais, ar su SSRS 2.0 kūrėjais. Kaip tokio tipo kliedesių variacijos - kapitalizmas kovoja prieš socializmą ir pan..

Retesniais atvejais pasitaiko ir unikalių, tik su konkrečiu pacientu susijusių kliedesių, pvz., kad visi žmonės yra priklausantys dviem stovyklom - viena yra jo motinos, kuri yra geroji ragana, o kita - uošvienės, kuri yra blogoji. Ir tos dvi grupės žmonių kovoja tarpusavyje, bando jį kažkaip paveikti, nužudyti ar išgelbėti.

Sunkesniais atvejais, esant deliriumui ar oneiroidui, antagonistiniai kliedesiai gali persimaišyti ir su visokiais balsais galvoje, tada pacientas girdi iliuminačių ir kovotojų už teisibę pranešimus, transliuojamus psichotronais ar netgi per paprastą TV ir taip toliau.

Būdinga, kad antagonistiniai kliedesiai lengvai persiduoda nuo šizofrenija sergančių pacientų aplinkiniams, taip sukeldami indukuotuosius kliedesius, o sunkesniais atvejais - ir indukuotąsias psichozes. Paprastai tokiai indukcijai lengviau pasiduoda žemą intelektą turintys dibilai, tačiau pasitaiko ir intelektualesnių atvejų.