Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Valdymo ir poveikio kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Poveikio kliedesiai)
Jump to navigation Jump to search

Poveikio kliedesiai, o jei labai jau moksliškai - tai valdymo ir poveikio kliedesiai - čia kai kažkas iš šono pacientą paveikia ar valdo kaip nors. Ryškus Kandinskio-Klerambo sindromo požymis, viena iš klasikinių antrinių kliedesių rūšių, kur pacientas įsivaizduoja, kad kažkas jį veikia ir kontroliuoja, nes juk reikia kažkaip paaiškinti, kas ten tą pacientą valdo ir kas per balsai galvoje jam nurodinėja.

Sunkiu ir ryškiu atveju, kai tokie kliedesiai labai jau atviri ir veikiantys paciento elgesį - tada jau vadinama, kad šitai yra kontrolės kliedesiai.

Kartu su poveikio kliedesiais neretai gali būti ir kokie nors bendrai sistematizuoti kliedesiai, pvz., kokie nors iliuminačiai, gal saugumas, o gal ir Ktulas ar išvis reptiloidai, kuriuos sieja pasaulinis sąmokslas. Dažnai tokie kliedesiai būna kartu su balsais galvoje, įvairiu automatizmu.

Poveikio kliedesių apimti pacientai pasakoja, kad kažkas juos valdo - mintys, jausmai, poelgiai yra kažkieno įtakojama ar išvis pilnai kontroliuojama. Poveikis vykdomas per kokius nors implantus, burtus, psichotronus ar dar kokią nors spinduliuotę, hipnozę, radiją ar dar kokius nors gudrius metodus.

Pagal kliedesių pobūdį išskiriamos dvi rūšys:

  • Piktybinio poveikio kliedesiai, kur pacientą kažkaip valdo piktosios jėgos, kokie nors blogi CŽV agentai, Šėtonas ar pan., vagiantys mintis, blokuojantys mąstymą, norintys išvaryti jį iš proto, priversti padaryti nusikaltimą, sukelti kokias nors problemas ir šiaip išsityčioti. Pacientą kamuojantys poveikiai būna nemalonūs, jis bando priešintis, bet nesugeba, greitai linkęs į asocializaciją, o sunkiais atvejais, veikiamas.
  • Gerybinio poveikio kliedesiai, kur pacientas yra prižiūrimas kokių nors gerųjų jėgų, kurios jam neleidžia padaryti blogų veiksmų, jį moko, stiprina jo valią, perauklėja, gereina nuotaiką ir maitina įvairiomis labai reikalingomis žiniomis. Pacientai elgiasi pakankamai ramiai, tačiau kitiems daro trenktų asmenų įspūdį, nes bendrauja su kosmosu.

Pagal tai, kokie kiti su šiais kliedesiais susiję simptomai dominuoja, išskiriamos irgi dvi rūšys:

  • Psichinio poveikio kliedesiai - kai pacientas sakosi, jog jo mintys, emocijos, norai ir sprendimai yra padiktuoti kažkokių išorinių ar dar kažkokių tai jėgų. Kartais pacientas sakosi, kad čia jį valdo koks nors kitas žmogus, o kartais - kad tiesiog bando jam padaryti įtaką, tačiau pacientas tam pasipriešina.
  • Fizinio poveikio kliedesiai - kai pacientas sakosi, jog jo kūną kažkas kitas valdo. Pvz., valdo rankas irba kojas. Arba kvėpavimą valdo, tuštinimąsi, vėmimą jam sukelia ar dar ten kažkokius dalykus.

Bet kuriuo atveju, jei jau prasideda poveikio kliedesiai, tai reikia gerai pagalvoti, ar nėra paciento būsena tokia, kad geriau jau jį kur nors hospitalizuoti, nes matyt kad jau šizofrenija. Nors, turint omeny kažkokį tai netgi realiai, o ne tik fantazijose kuriamą psichotroninį ginklą, gal tuose kliedesiuose ir gali atsirasti kokios nors tiesos...