Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kveruliancija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kveruliancija arba kveruliantinis sindromas, dar vadinama kaip patologinis bylinėjimasis ar bylinėjimosi kliedesiai - specifiškas ir labai visus užveikiantis psichikos sutrikimas, dėl kurio pacientas bylinėjasi dėl visokių nesąmonių, rašinėja skundus, iškivietinėja visokias inspekcijas ir taip toliau, nes jam ne visi namie.

Kveruliantų skundams būdinga tai, kad net jei jų reikalavimai patenkinami, jiems tai netinka ir jie skundžiasi bei bylinėjasi toliau. Paprastai bet koks skundo patenkinimas ir nagrinėjimas jiems tampa stipriu paskatinimu bylinėtis ir skųstis dar smarkiau. Daugeliu atvejų kveruliantai ima persekioti ir skųsti tuos pačius asmenis, kuriems skundėsi prieš tai ir kurių sprendimais nebuvo patenkinti.

Nors kveruliancija dažnai vadinama bylinėjimosi kliedesiais, čia išties reikia suprasti, kad kveruliantinis sindromas būna ir pirminis, ir antrinis. Pirminės kveruliancijos atveju viskas kyla dėl kovos už teisibę, kuri pavirsta tais skundais ir bylomis, tačiau kiti kliedesiai ar simptomai nebūna pastebimi - dažnai atrodo taip, kad pacientas lyg ir teisingai bylinėjasi, nu bet au taip durnai ir dėl tokių nesąmonių, kad matyt jau nelabai normalus jis. Antrinės kveruliancijos atveju būna pastebima ir kita simptomatika - ir kitų rūšių kliedesiai, ir elgesio sutrikimai, o kartais ir haliucinacijos.

Pirminė kveruliancija gali tęstis labai labai ilgai, daugybę metų, pakolei pacientas nenumirs. Dažniausiai tokia kveruliancija būna susijusi su asmenybės patologija, konkrečiau - su paranojiniu variantu. Pirminei kveruliancijai visada būdinga, kad ne kokie nors kiti kliedesiai ir idėjos yra bylinėjimosi esmė, o kažkokia kova už nelabai aiškią teisybę yra viso ko tikslas. Ir netgi ne už teisybę, o prieš sistemą ar dar ten kažką.

Antrinė kveruliancija gali trukti nuo kelių valandų, kai pacientui šiaip užeina kažkas ir jis pasiunčia krūvas skundų į visas instancijas iki kelerių metų, jei sutrikimas tęsiasi ilgai. Tačiau visiems antrinės kveruliancijos atvejams būdinga, kad pas pacientą yra ne tik kova už teisibę, bet ir kokie nors kiti kliedesiai, negana to, tie kiti kliedesiai yra pati tikroji kveruliancijos vinis.

Tarp visokių dažnesnių kliedesių, susijusių su kveruliancija, verta tokius pažymėti: