Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Padniestrė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Padniestrės herbas beveik nesiskiria nuo Moldavijos SSR herbo, tik kelių elementų spalvos pakeistos ir užrašai keli. Išties tai ne šiaip sau, nes didesnis komunistų planas buvo paskui užgrobti ir visą Moldaviją, tik kad nesigavo...

Padniestrė - nuostabi pseudovalstybė, susikūrusi palei Moldaviją iš nuo šiosios atplėštų žemių. O susikūrė gi tuo metu, kai SSRS byrėjo, tad visa ta sovietų valdžia tikslingai ėmė kurti konfliktus visokiose vietose, kad galėtų įvest kariuomenę ir vaizduoti taikdarius. Tai ir Padniestrė šitaip atsirado.

Dabar tai pusiau valstybė, pusiau neaišku kas - ir Moldovos dalis, ir kartu kaip ir nepriklausomai gyvenanti. Gyvena prasčiau, nei Moldova, bet žmonės dabar važinėja į darbą toje pačioje Moldovoje (Kišiniovas, Moldovos sostinė - visai netoli), taigi, kažkaip užšaldytas konfliktas per kelis dešimtmečius lyg ir stabilizavosi.


Padniestrės istorija

Po gana neilgo karo su Moldavija 1991-1992, Padniestrė atsilaikė, nes iš kažkur atsirado krūvos žaliųjų žmogeliukų su daugybe ginkluotės, kurios moldavai neturėjo. Ir dar kažkoks generolas Lebedis, kuris ėmė grasinti, kad jei Moldavija puls, tai gradais apšaudys Moldavijos sostinę Kišiniovą. O dar paskui atsirado ir Rusijos kariuomenė, kuri taiką ėmė palaikyti, tik kažkodėl taip, kad tie Padniestrės veikėjai liktų nepajudinti.

Ilgainiui gi paaiškėjo viskas - kad tie Padniestrės sukilėliai tebuvo mafija ir banditai, prišerti rusiškais ginklais, bet jau viskas buvo per vėlu. Rusijos KGB ir FSB taktika, kai visokie mafukai ir banditėliai yra panaudojami neramumams sukelti ir pavaizduojami kaip revoliucionieriai - labai sena. Dar patsai Leninas gi aiškino, kad liumpenproletariatas - tai varančioji revoliucijos jėga. O liumpenai taigi ir yra ne kas kita, kaip gražiai pavadintos nusikaltėlių gaujos.

Trumpai tariant, visas Padniestrės "valstybingumo" scenarijus buvo visiškai toks pats, kaip ir kitose Rusijos užgrobtose ir sukurtose pseudovalstybėse: banditai kartu su Rusijos KGB ir specnazu surengia sukilimo imitaciją, o tada įsikiša Rusija, kuri įveda savo kariuomenę. Tada Rusijos kariuomenė, vaizduojanti taikdarius, užšaldo savo pačios sukurtą konfliktą dešimtmečiams, o pati Rusija ima skelbti, kad apsaugojo žmones nuo kokių tai nacionalistų ir panašiai.

Apie Padniestrę viską pasako jau jos pinigai: jos rubliuose įkišta Viktoro Hušano "konjako" gamyklos reklama - tas pastatas būtent ir yra šita firmelė. Taigi, pinigai kalba už save.
Visą kitą apie Padniestrę pasako tokie plakatai, kurie sako, kad Padniestrė turi būti su Rusija

Dabar gi Padniestrė sau gyvena, leidžia kažkokius nuosavus pinigus ir pašto ženklus, turi savo supermarketus ir degalines, ir viskas priklauso tiems patiems žmonėms, kurie viską valdo.


Padniestrė ir Rusija

O dar, 2006 metais Padniestrė buvo susirengusi tokį referendumą, kaip ir vėliau Krymas, tai subalsavo irgi analogiškai - kad prisijungia prie Rusijos. Rusija visą tą feikinį referendumą pripažino, tik kad tuo metu dar nebuvo užsiauginusi tiek kariuomenės, o ir viena problema kilo - kad nei laivynu, nei sausuma tiesiogiai tos Padniestrės pasiekti nesigavo, o čia dar Rumunija kažką pagrasino, kad imsis kartu su Moldavija kariaut ir Padniestrę išdaužys, tai viskas taip ir baigėsi. Visgi Rumunijos karinės pajėgos - tai ne tas Padniestrėje esantis "taikdarių" kontingentas, o daugiau kariuomenės Rusija į ten permesti negalės, nes Ukraina jau šito nedaleistų.

Vienok virš tūkstančio žmonių Rusijos pajėgos tenai taip ir pasiliko, ir tokios pajėgos visgi gali pridaryti bėdų. Negana to, Rusija išdalino savo pasus Padniestrės gyventojams, o pati Padniestrės valdžia 2016 metais paskelbė, kad pradeda kitą prisijungimo prie Rusijos etapą - todėl keičia vėliavą ir įstatymus į tokius, kaip Rusijoje.

Šūdų šalis ta Padniestrė išties. Ne valstybė, o tiesiog Rusijos kariuomenės remiama mafija. Pagrindinai viskas priklauso tokiam holdingui "Šerif", kurio savininkas Viktoras Gušanas yra laikomas ir faktiniu Padniestrės valdžios savininku, skiriančiu kitus asmenis. Siejamas su MVD ir ta pačia Rusijos kariuomene, o taip pat ir su visokiomis mafijinėmis struktūromis ir taip toliau.Turd.png
Šūdiniausios Pseudovalstybės

AbchazijaDonbabvėLugandaPadniestrėPietų Osetija