Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Demotyvatorius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Delfinas - nevalgoma žuvis. Tipiškas demotyvatorius.

Demotyvatorius - dominuojantis internetuose atvaizduojamosios karikatūros žanras, nepaprastai išpopuliarėjęs pastaraisiais keleriais metais ir tapęs tikra internetų mėme, matgi demotyvatorius gali gaminti kiekvienas durnius, taip šitai paprasta!

Demotyvatorius priskirtinas ne šiaip humorui, ogi juodąjam humorui, mat juokiamasi paprastai išu visokių feilų, nors kartais ir išvis nesuprasi to gykiško ir nerdiško humoro, nes jau ką jie ten nukliedi, tai ten kažkokios alternatyvios realybės visai, taip kad ir nejuokinga.

Etimologija

Mums gi nusispjauti į VLKK, taigi ieškome tikrosios žodžio demotyvuoti reikšmės. Akivaizdu, kad žodis demotyvuoti yra sudėliojamas taip: de (vartojamas nuneigti žodį, einantį po to; beveik kaip anti) + motyvuoti (skatinti ar kažkas panašaus). Taigi akivaizdi reikšmė yra išvesti iš kelio. Žodynai irgis verčia panašiai. Zodynas.lt vertimą žodžio demotyvacija pateikia dar išraiškingiau: "Demotyvacija psichologijoje ir etologijoje – visus organizmo veiksmus gniuždanti jėga. Demotyvuoti žmogų - reiškia pasitelktomis priemonėmis atimti iš žmogaus eiti tam tikra linkme skatinančią jėgą". Ir tataigi yra tiesa, kiek dibilų jau sužlugdė visokie tokie internetai su demotyvatoriais...

Kaip padaryti demotyvatorių

Demotyvatorius pagaminamas labai paprastai: paimi belenkokią nuotrauką ar šiaip paveiksliuką, uždedi juodą rėmelį, kad atrodytų niūriai solidžiai ir iškilmingai, ir uždedi belenkokį užrašą, kuo kliedesiškesnį ir galimai dar pakomentuojantį visą nuotrauką. Taip vat gaunasi tikras demotyvatorius, o jei jau jis sprogdina smegenis, tai jau ir išvis gerai. Taip kad kuo daugiau kliedesių, tuo geriau.

Tai tam dar yra krūvos visokių internetų, katruose tai visai automatiškai galima beveik padaryt.

O tai aišku, kad gražiau būtų, galima dar tą rėmelį visaip papuošti kitomis, o ne juodomis spalvomis ir netgi ir šiaip be spalvų, bet jau tada reikia kažkokių meninių gebėjimų, taip kad dauguma demotyvatorių visad su juodais rėmeliais ir baltais užrašais.


Iš kur atsirado demotyvatoriai

Štai vat iš kur prasidėjo demotyvatoriai - iš iWorks pakete esančios Keynote programos.

Ogi iš tur, kad Apple išleido naują ofiso programų paketą, pavadintą iWorkd, o jame padarė kažkokią prezentacijų programą labai gerą, pavadintą Keynote.

Tai ten viskas buvo sudizaininta, bet ne kaip Powerpoint, o daug gražiau, tai kažkas kai internete pamatė kaip gražiai atrodo fotkės su užrašais rėmeliuose tokiuose, taip vadinamuose pasportuose, tai išsyk ir ėmė daugint visokias juokingas nuotraukas panašiai rėmeliuose su užrašais, bet kai darė paprastai, tai apsiribojo juodais rėmeliais. Vat štai jums ir prašom, kaip paprastai viskas pasirodo gavosi.

Šūdinieji lietuviški demotyvatoriai

Kadangi dauguma lietuvių yra atsilikę laike kokiais 5 metais, visai neseniai prasidėjo visuotinis dibilizmas dėl demotyvatorių, nors jie jau buvo atsiradę dar prieš daug laiko. Viskas prasidėjo susikūrus tokiam dabar garsiam šūdgabaliui kaip demotyvacija.lt, kuris iškart patapo labai populiarus lietuvių dibilų tarpe. Aišku, iš pradžių dar nebuvo taip blogai - kartais tenais dar pasitaikydavo kažko įdomaus, bet ten sulėkus visiem delfio lygio imbicilams gavosi visiškas FAIL. Netrukus atsirado dar šūdinesnių projekto kopijų, kaip demotyvuok.lt, kad dar pablogino padėtį. Bet nieko kito ir nebuvo galima tikėtis, nes dabar internetas pajungtas netgi durnyne. Dar yra toksai zopa.lt, kuriame dar galima rasti ką nors gero, bet ten nėra tikri demotyvatoriai, o tik karikatūros ir paveiksliukai įdėti į demotyvatoriaus rėmelį, nors kita vertus demotyvatorius ir yra kaip tik tai...