Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ofiso programos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ofiso programos arba biuro programos (nes gi tie dibilai kalbainiai neleidžia užsieninio žodžio "ofisas", bet leidžia užsieninį žodį "biuras") arba išvis biuro programų paketai - tai tos programos, kurios skirtos kasdieniam ofisiniam ar buitiniam darbui. Pvz., tekstų redaktorius irba lentelių programa. Dažnai ofiso programoms priskiriamos ir elektroninio pašto programos, kartais - ir paveiksliukų redagavimo programos.

Paprastai nebūna taip, kad kažkuriam žmogui reiktų tiktai tekstų redaktoriaus, elektroninės lentelės ar prezentacijų programos. Taigi, jei jau reikia vieno, tai paprastai reikia ir kito, ir trečio, o gal ir dar ko nors daugiau. Todėl tipiškas atvejis, kai viskas sudedama į vieną krūvą ir sakoma, kad tai biuro programų ar ofiso programų paketas.

Žinomesni ofiso programų paketai

Taigi, ofiso programos parduodamos kaip ofiso programų paketai (biuro programų paketais), kur tų programų būna ištisas rinkinys:

Kai kurie iš šių ofiso programų paketų buvo labai geri, bet jau seniai neegzistuoja (pvz., Lotus SmartSuite), o kai kurie nelabai geri, bet vis dar yra platinami. Kai kurie platinami už dyką, o kai kurie - tik už pinigus.

O visai senais laikais iš istorinio kompiuterių plitimo dar buvo ir kitų ofiso programų, iš kurių buvo garsiausias DOS Ofiso trejetas:

Deja, vienaip ar kitaip visos šios programos kažkaip nesugebėjo išsilaikyti ir iš jų išliko gal tiktai tasai vienintelis WordPerfect.


Dar žr.