Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aiwa

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš AIWA)
Jump to navigation Jump to search
Kažkokia vis dar padoraus periodo (tą galima atpažinti pagal kampuotas logotipo raides) Aiwa gamybos HiFi namų audio sistema.

Aiwa, dar kartais rašoma visomis didžiosiomis, kaip AIWA - kadaise egzistavusi aukštos klasės audio sistemų gamintoja iš Japonijos, tačiau jau senokai nebeegzistuojanti, nes nusmuko, suiro ir dabar vietoje to yra krūva mažai ką bendro turinčių kitų kompanijų. Kitaip tariant - viena iš didžiosios audio krizės aukų.

Tikroji Aiwa buvo įkurta 1951 metais ir pradžioje vadinosi AIKO Denki Sangyo Co., Ltd., o pavadinimą pakeitė 1959 - tada ir susigalvojo vadintis Aiwa. Pradžioje kompanija orientavpsi į profesionalią audio aparatūrą, o savo egzistavimą pradėjo išvis nuo mikrofonų gamybos. Kadangi verslas ėjosi gerai, pardavimai augo, tai ir biznis plėtėsi.

1964 metais Aiwa pradėjo gaminti pirmą Japonijoje kasetinį magnetofoną, o 1968 metais - ir pirmą Japonijoje nešiojamą magnetolą, dabar laikoma vienu iš būmboksų protėvių. Firma gamino daugybę produkcijos - pradedant pilnavertėmis namų audio sistemomis ir baigiant televizoriais, o vėliau, link 1990 - netgi ir oro drėkintuvus, elektrinius dantų šepetukus ir kitą šlamštą.

Deja, kompanijos bandymai gaminti kuo daugiau įvaresnių prekių neatnešė didelės naudos: kuo daugiau prekių buvo gaminama su tuo pačiu AIWA brendu, tuo labiau smuko brangiausios ir kartu pelningiausios HiFi aparatūros pardavimai, kol galų gale firmos reikalai atsidūrė prie bankroto ribos. Taip maždaug 2003 metais Aiwa nustojo egzistuoti kaip nepriklausoma firma ir ją visą nusipirko Sony.

Pradžioje Sony bandė auginti Aiwa kaip nepriklausomą brendą, skirtą jaunimui, tačiau reikalai nepaėjo, nes jaunimėlis šito brendo visiškai nevertino. Juoba, kad ir naujas Sony savininkų dizainas čia nepadėjo - spalvotos plastmasės neįtikino nieko, kad aparatūra gali būti kažko verta. Taigi, po kelerių metų Aiwa gamyba išvis užsilenkė.

Aiwa kompanijos produktus galima atskirti pagal logotipą, kuris turi tris etapus:

  • AIWA - visos didžiosios kampuotos normalios storos lotyniškos raidės. Šis logotipas naudotas nuo 1959 iki 1991, didesnė juo pažymėtos aparatūros dalis pasižymi labai gera kokybe, geru skambesiu, yra verta pinigų
  • aiwa - labai stilizuotos išapvalintos raidės, kompanijos bandymas padaryti rebrandingą, žymi gerokai suprastėjusią, pigesnę apratūrą, nors dalis jos vis dar nėra bloga. Šis logotipas naudotas nuo 1991 iki 2004.
  • AVAVAV - nesuprantamą tekstą turintis logotipas, išleistas 2004 ir naudotas iki 2006, kai Sony nutraukė Aiwa įrangos gamybą. Pagal šį logotipą galima atpažinti, kad tai yra neaišku kas.

Dar vėlesniais laikais, po to, kai Sony išpardavė Aiwa prekės ženklo teises kelioms kitoms kompanijoms, atsirado kelios skirtingos, tarpusavy visiškai nesusijusios japonų ir amerikiečių firmos, kurios vėl ėmė gaminti įrangą su Aiwa prekiniu ženklu, daugiausiai naudodamos tarpinį (1991 pavyzdžio) Aiwa logotipą. Šios kompanijos nieko bendro su senąja Aiwa neturi.