Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Psichikos ligų ir sutrikimų klasifikacija pagal ICD-9 yra tokia jau pasenusi, bet netgi iki 2015 metų naudota JAV, kur buvo suderinta su visai besiskiriančiu DSM-IV, kuriame visgi buvo naudojami tie ICD kodai, kad būtų galima viską užkoduoti.

Vietoje nesuprantamų paslaptingų kodų, kurie yra ICD-11, ar vietoje F raidės, kuri yra ICD-10, čia tėra visų įvairiems daktarams beigi medikams žinomų ligų numeriukai. Tai psichikos ligos čia turi numerius nuo 290 iki 319.

Šitas ICD-9 sąrašas buvo sukurtas 1977 metais, kai įvairūs neuroleptikai užsigrobė visokias rinkas, pasidarė milžiniški tų vaistų pardavimai, o visokia psichoterapija nuėjo į antrą planą, nes sudėtinga ir paini. Ir tik 1990 vietoje šitos klasifikacijos atsirado psichikos ligų ir sutrikimų klasifikacija pagal ICD-10, kur buvo plačiai žinomi F kodai.

Bendrai tai panaši klasifikacija yra visai paprasta, logiška, tai todėl iki šiol ir naudojama daugelio, nes visgi už tą ICD-10 gal ir protingesnė, nes lengviau suprantama. Gi kita vertus, šita klasifikacija paremta išimtinai tik matomais simptomais, mažai tesigilinant į sutrikimų priežastis ir juos kartais apjungiant tiesiog pagal tai, kiek smarkiai kažkurie pacientai sunervina juos gydančius daktarus.


Psichikos ligų ir sutrikimų klasifikacija pagal ICD-9

Štai tokie yra psichikos ligų kodai pagal ICD-9: