Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

F kodai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

F kodai dar būna vadinami Psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-10 arba Psichikos sutrikimų klasifikacija pagal TLK-10, tik šitas pavadinimas ilgas, tai paprastai daktarai sako efkė, kas reiškia, kad tai kodas su raide F. Kodėl būtent tokia raidė - gerai paaiškinti niekas negali, gal būt tik dėl to, kad kažkam asocijuojasi su pačiu populiariausku anglišku 4 raidžių žodžiu.

Savaime aišku, visokie profesionalai gerai žino seną dalyką - visi ICD kodai ir klasifikatoriai tinka bet kam, bet tik ne psichikos sutrikimams klasifikuoti, nes sumeta ką papuola su kuo papuola, išskaido taip, kad gautųsi kompromisai, kurie netinka tarpusavy nesuderinamoms psichiatrijos mokykloms ir galų gale gaunasi kažkokia nesąmonė.

Tai užtat kai kurie psichiatrai sako, kad netgi klasikinė priešistorinė Krepelino klasifikacija ir tai geresnė už šitą, o kiti gi sako, kad vieninteliai gerai ir išsamiai suklasifikavo amerikiečiai su savo tuo DSM. Bet ir čia matosi nesusizgribimų, nes vienaip yra DSM-IV, o visai kitaip - DSM-5.

O jau kur visai atlėpausiai, tai bando naudoti tokią psichikos ligų klasifikaciją pagal ICD-11, bet ten tai išvis niekas nieko nesupranta, nes nepažįstame nei vieno žmogaus, kuris iš tos klasifikacijos žinotų bent jau pavienį kokį nors kodą.

O dar seniau buvo tokia psichikos ligų klasifikacija pagal ICD-9, tai galit džiaugtis, kad dabar pagal dešimtą jus matuoja, tai bent jau nepriskiria išsyk kokiai nors schizofrenijai.


Psichikos ligų ir sutrikimų klasifikacija pagal ICD-10