Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tamagochi

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Klasikinis tamagočis visame gražume, toksai primityvus ir mielas.

Tamagočiai arba Tamagochi - toksai neįtikėtinai primityvus kišeninis geimas, kurį japonaiNintendo sugalvojo ir paleido į pasaulį 1996 metų lapkričio 23, sukeldami neįtikėtinų mastų tamagočių maniją visoje Japonijoje. Dar po kokio pusmečio geimai imti pardavinėti JAV ir Europoje. Per kokius metus parduota dešimtys milijonų tamagočių, sukėlusių tikrą maniją.

Keisčiausias dalykas buvo tai, kad tamagočius pirkdavo ne tiek vaikai, kiek paaugliai ar išvis suaugę žmonės, ypač moterys, nors geimas buvo nepaprastai primityvus.

Tamagočių esmė labai paprasta: yra mažas ekranėlis, kuriame vaizduoammas koksai tai mažas nespalvotas pixel art gyvuniukas, susidedantis vos iš kelių pikselių. Ir reikia kas kažkiek laiko paspausti kokį tai iš trijų mygtukų, tipo kad duot dėmesio, pamaitint ir panašiai. Laikui einant, toksai tamagočis tipo auga, suauga, paski pasensta ir numiršta. Tai kai numiršta, tai žaidimas parodo antkapėlį mažą, kad tamagočis numirė.

Žmonės įsigydavo tamagočius, nes šie būdavo pristatomi, kaip kišeniniai elektroniniai naminiai gyvūnėliai - tai reiškia, kad patogūs ir nekeliantys rūpesčių. Realiai gi jie rūpesčių keldavo belenkiek daugiau: žiniasklaida anuo metu mirgėdavo pranešimais, kaip kažkas kur nors prarado dėl tamagočių darbą, padarė avariją ar dar ko nors prisidirbo. Kaip pvz., vienoje istorijoje tamagočis, padėtas ant priekinės mašinos sėdynės, ėmė rėkti, kad jam reikia valgyti ir vairuotoja, kuri tuo metu vairavo ir manevravo, išsigando, kad tas tamagočis iš bado numirs, todėl griebė jį, kad paspaudytų mygtukus ir taip įsirėžė į kitą mašiną.

Tamagočių manija tęsėsi neilgai, kokius metus-du, gal netgi dar trumpiau, bet per tą laiką atnešė milžiniškus pinigus jų gamintojams.

Dar žr.

  • Furby - kardinaliai kito levelio, bet savo esme labai panašus geimas, labiau netgi žaislas
  • Pokemonai - čia jau maždaug melejoną kartų sudėtingesni ir labiau išvystyti padarai
  • Digimonai - pokemonų klonai savo esme, ne tokie populiarūs
  • Fidget spinner - savo bukumu dar maždaug penkiolisdešimt kartų bukesnis daiktas, nei tamagočiai