Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Daimler

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:43, 26 spalio 2021 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: 500px|thumb|right|Klasikinis Daimler DS420, [[1987 metų gamybos, atrodantis taip pat, kaip ir pirmieji, pagaminti 1968 metais.]]...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Klasikinis Daimler DS420, 1987 metų gamybos, atrodantis taip pat, kaip ir pirmieji, pagaminti 1968 metais.

Daimler - kadaise buvo tokia firma kažkur Jungtinėje Karalystėje, įkurta berods irgi to paties Daimlerio, kuris su kažkokiu Benzu kitur įkūrė ir tokią Mercedes kompaniją. Vienok kaip tai keliai išsiskyrė, tai tos kompanijos ir liko viena su kita nieko bendra neturinčios.

Užtai Anglijoje ta Daimler firma gamino prabangiausias mašinas - limuzinus, skirtus visokiems didžiausiems turčiams vežioti. Vienok kurį laiką sekęsi, reikalai ilgainiui pažlugo, mat Rolls Royce pasiūlė geresnes mašinas, o dar ir tokias, kurias ir vairuoti malonu, tad neatlaikiusi šitos mados, Daimler kompanija ėmė ir sužlugo.

Labiausiai legendinio Daimler modelio, DS420, buvo pagaminta daugiau kaip 4000 vienetų, ir dar papildomai apie 1000 važiuoklių, kurios parduotos atskirai. Tai tapo daugiausiai visokiausių valstybių vadovų vežiojusia mašina ever ir daugiausiai karališkų šeimų atstovų ir karalių su karalienėmis vežiojusi mašina žmonijos istorijoje. Netgi dabar, nors jau keli dešimtmečiai kaip šita mašina nebegaminama, ja važinėja Anglijos Karalienė, o taip pat visokie karaliai iš Liuksemburgo, Švedijos ir Danijos.

Tai tas DS420 buvo pradėtas gaminti 1968 ir beveik toks pats buvo gaminamas iki pat 1992. Ir jau gamybos pradžioje jis atrodė gana archaiškai, o jau pabaigoje tai išvis buvo nesuvokiama seniena.


Daimler žlugimas

Dabar gi Daimler gali būti pamatyti nebent kokiuose nors senuose filmuose ar kronikose, mat net ir išlikusiais Daimler limuzinais niekas nevažinėja. O nevažinėja todėl, kad šie buvo konstruoti taip, kad vežioti keleivius, o ne duoti kam nors vairavimo malonumą. Tai mašinos yra tokios, kad į vairuotojo sėdynę tilptų tiktai nykštukas, o ir tai susirietęs. Štai todėl jos ir išnyko, ir tiesiogine to žlugimo priežastimi tapo kelios kitos kompanijos:

  • Jungtinėje karalystėje bei kitų karališkų šeimų tarpe Daimler išstūmė daug modernesni ir greitesni Rolls Royce
  • Kitur Europoje išstūmė Mercedes Benz, nes gamino daug greitesnes, patogesnes ir pigesnes limuzinų klasės mašinas, įskaitant ir legendinį MB 600.
  • JAV tos Daimler mašinos ir šiaip nebuvo labai populiarios, nes buvo tiesiog pernelyg mažos, lyginant su Cadillac ar Lincoln

Prie visų Daimler nepatogumų čia prisidėjo dar ir siauros ir vingiuotos britiškos gatvės, kurios savo siaurumu ir vingiuotumu smarkiai blogesnės netgi už seniausias žemyninės Europos gatveles. Dėl to britai mėgsta mažas mašinas, o didelės tenai susilaukia mažokai populiarumo. Taip ir šie Daimler limuzinai buvo konstruojami, kad būtų kuo kompaktiškesni, trumpesni. Pradžiioje tai ir tapo stipriausiu Daimler pajėgumu, bet paskui tapo ir didžiąja jų problema. Įsivaizduokite, kad pilnavertis limuzinas, legendinis Daimler DS420, tebuvo 574cm ilgio, o ratų bazė buvo išvis tik 358cm. Palyginimui, klasikinė Audi 100 buvo 479cm ilgio ir turėjo 269cm ratų bazę. T.y., netgi Audi 100 realiai buvo vos metru trumpesnė už pačios aukščiausios klasės limuziną, koksai tik galėjo egzistuoti.

Tai aišku, norėdami bent kiek išspausti vietos, Daimler inžinieriai vairuotoją įkišo taip į priekį, kad jis netgi normaliai įlipti ir išlipti negalėjo. Taigi, mašinų savininkams vairuotojais tekdavo samdytis mažaūgius, nes žmonės virš 150cm negalėdavo į vairuotojo vietą įtilpti. Ir netgi nepaisant to, vairuotojas sėdėdavo taip susigrūdęs, kad vos galėdavo stabdžio ar gazo pedalą paspausti. Netgi nykštukams vairuotojo vieta ten buvo per maža.

Tai galima suprasti, kaip tie Daimler inžinieriai stengėsi kiek įmanoma išspausti iš tos mašinos, bandydami į ją sutalpinti bent gerą pusmetrį papildomos vietos keleivių kojoms ir papildomas atlenkiamas sėdynes salone.

O kai atėjo demokratiški 1970 ir turtuolių tarpe pasidarė madinga vairuoti mašinas patiems, ir negana to, dar ir mėgautis tuo, paaiškėjo, kad Daimler tam netgi teoriškai nepritaikytos. Ir štai tada išlindo Rolls Royce su savo mašinom, kur limuzino patogumai buvo padaryti dar labiau vairuotojui, nei keleiviui.

Tai natūralu, kad Daimler ir ištiko žlugimas.

Vėlyvais laikais prasiskolinusią Daimler kompaniją nusipirko Jaguar, tai šie paskui leido dar ir Jaguar mašinas, tiesiog su Daimler lipduku. Tai šios buvo daug daug geresnės už senąsias, tačiau populiarumo visvien turėjo ne per daugiausiai.