Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Limuzinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Limuzinai)
Jump to navigation Jump to search
Klasikinis britiškas, konservatyviai ir vos ne atsilikusiai atrodantis Daimler limuzinas. Gerai įsižiūrėjus ir pagalvojus, kur telpa vairuotojas, paaiškėja, kad gana sunku jam sutilpti, ir vairuoti tokią mašiną menkas džiaugsmas. Užtat keleiviams vietos begalės, nors mašina ir nėra didelė.
Senovinis Studebaker limuzinas, gamintas 1908 metais - vairuotojui nereikia langų ar durų, gali ir šaltyje pakentėti, ir tegul išvis džiaugiasi, kad bent jau stogas yra virš galvos, ir lietus ant jo nelyja.
Тai vat ir tokių būna limuzinų, pavyzdžiui šitoks šūdinas Trabant perdirbtas

Limuzinas - taigi jau tokia mašina, kur specifiškos įdomios konstrukcijos - vairuotojas ir apsauginis sau priekyje sėdi, o už pertvaros gale sau sėdi koks nors vertelga, žvaigždė ar prezidentas. Tai paprastai dar tie limuzinai ir apšarvuoti būna visaip, o ir dideli, nežmoniškai, taip kad gatvėj neapsisuktų.

Ale gi kai tų limuzinų taip nedaug būna, tai supisti pardavėjai dažnam pirkėjui ir peza, tai kad kokia nors Audi A8 yra limuzinas, tai kad BMW septintos serijos - tai limuzinas, tai kad išvis kokia nors atsiprašant amerikoniška chuinia, jei tik Cadillac - tai irgi limuzinas. Tai tą patį dažnai ir neretas debilavotas žurnaliūga kartais pasako irba parašo. Tai čia ta proga Pipedija siūlo visiems apsišviest!

Išties tai limuzinai būdavo tokios mašinos, kaip MB 600 ar Daimler. Na, dar ir dabar būna, kai kuriuos limuzinus gamina Cadillac ar Lincoln, ar dar viena-kita firma.


Kas yra limuzinas?

Joksai sedanas nėra limuzinas. Netgi labai geras sedanas nėra limuzinas. Netgi Landsberginis mersas nėra limuzinas, kad ir koksai šarvuotas, brangus ir geras jis buvo padarytas.

Limuzinas - tai mašina, kurioje yra pertvara tarp vairuotojo ir keleivių, kurie gale. Senoviniais laikais, kai mašinos buvo siaubingai brangios, o vairuotojai buvo laikomi techniniais darbininkais, aukštuomenė tyčia skaitė, kad vairuotojas turi sėdėti lauke, kaip koksai vežikas karietoje, o keleiviai - viduje. Tai limuzinai tyčia ir buvo daromi taip, kad keleiviams normalus salonas, o vairuotojas - lauke, už pertvaros. Tai netgi kai vairuotojas paskui ir buvo perkeltas į saloną, ta pertvara visvien pasiliko. Čia tam, kad vairuotojas nesmirdėtų ir savo išvaizda negadintų keleiviams nuotaikos.

Užtat limuzino viduje visada ir yra pertvara. Iš išorės mašina netgi gali atrodyti kaip ir visos kitos, bet jei tarp vairuotojo ir keleivių yra pertvara - tai jau limuzinas. Pavyzdžiui, netgi Citroen DS buvo gaminami ir kaip limuzinai, kur būdavo pertvara. Tiesa, priekyje sėdinčių sėdynės būdavo smarkiai pastumtos į priekį ir erdvė tada jau likdavo tiktai keleiviams. O vairuoti tai jau būdavo nelabai smagu, kai vietos nėra.

Tai žinokite, kad ta pertvara ne visada yra gera.

Limuzinai yra šūdas

O tai išties pats savaime limuzinas dar nereiškia, kad mašina bus gera - tai tik reiškia, kad turi mašiną, katra didesnė už belenką, kas tinka gatvėmis važinėt. O ir šiaip tai tie įprasti amerikoniški limuzinai tik Amerikai tetinka - taigi ten gatvėse eismo juosta veik du kartus platesnė!

Kita vertus, netgi ir kompaktiški limuzinai nekelia džiaugsmo vairuotojui. Geriausias pavyzdys būtų britiškos Daimler mašinos, kurios visada būdavo gana nedidelės, tačiau viduje labai erdvios keleiviams. Bet ta erdvė būdavo gaunama iš to, kad vairuotojas praktiškai įspraudžiamas į tokią ankštą sėdynę, kad netgi būdamas pusantro metro ūgio, visvien sunkiai tilpdavo. Tai tokį limuziną vairuoti niekam nebūdavo malonumas, o vairuotojus samdydavo vos 130-140cm ūgio. Labai juokingai atrodydavo, kai vairuotojas mažiukas, iki pažasties kokiai nors iškilmingai asmenybei. Užtat paskui Daimler ir sužlugo, o laimėjo Rolls Royce, kurie tas pačias mašinas parduodavo ir tiems, kas patys mėgsta vairuoti, nes suprato, kad daugelis iš vairavimo jaučia malonumą. Ir tie Rolls Royce jau neturėdavo viduje pertvaros ir nebuvo limuzinai, o buvo sedanai.

Užtatai didžturčiai vietoj visokių amerikoniškų Lincoln ar Cadillac dažniausiai dabar perka mažesnes, ale prabangesnes Mercedes, BMW, o jau kai visai prasigyvena - tai ir Maybach bei Rolls Royce mašinas. Tiktai kai vairuoja patys, tai perkasi ne limuzinus.