Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Landsberginis mersas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia tokia nepigi mašina, Mercedes-Benz S-Class, W126, kaip iškart matosi, tai ir kainuoja nepigiai.
Tikrasis Landsbergio naudotas Mercedes-Benz, 1987 metų gamybos, toksai tamsiai mėlynas, kad beveik netgi juodas.
Čia maždaug tokia sandara tos mašinos.

Landsberginis mersas arba Mercedes Benz W126, dar žinomas kaip S-500, o liaudyje painiojamas su Šešišimtiniu mersu, nes šisai gi legendinis, o jo niekas beveik netgi nėra matęs, tai ir nežino, kaip jis atrodo. Neabejotinai, viena iš geriausių Mercedes mašinų, verta pasigėrėjimo ir tapusi kokiu tai tikru simboliu.

Skirtingai, nei dažnas įsivaizduoja, Landsberginis mersedesas nėra limuzinas, o yra tiesiog sedanas. Tačiau visvien labai gera mašina.

Taigi, Mercedes Benz W-126 - tai išties sėkmingiausias iš visų kada nors buvusių aukščiausios klasės mersų, nes pardavinėtas didžiausiais kiekiais ir atnešęs didžiausią pelną, nors ir mažiau išsiskyręs iš kitų mersų savo kokiomis nors įspūdingesnėmis savybėmis.

Tikra Landsbergio mersedeso istorija

Kai Lietuva paskelbė Nepriklausomybę, tai Vokietija kaip tai ėmė ir 1991 metais padovanojo Lietuvos vadovui Landsbergiui tokį Mercedes Benz 560-SEL, pagamintą išties dar 1987, gerokai pavažinėtą, perdarytą ir apšarvuotą, prabangiausioje modifikacijoje. Mašina buvo su 5,5 litrų darbinio tūrio, V8 formos varikliu, kuris išvystydavo 300 AG.

Tikrasis Landsbergio Mercedes iki pat 1996 metų netgi važinėjo be numerių, nes kažkodėl taip apsauga nusprendė ir gavo tam leidimą. Tai iki pat tada ir būdavo, kad jei didelis mersas be numerių - tai ir yra tikrasis Landsberginis. Tik 1996 prie mašinos buvo prikabinti numeriai - "LRS 070".

Tai šitasai Mercedes, nors ir būdamas dešimties metų amžiaus, visvien mažiausiai kelerius metus buvo pati brangiausia mašina iš visų, kurios buvo Lietuvoje - ir naudotas valstybės vadovams vežioti buvo iki 1994, kai nusėdo valdiškuose garažuose, nes matyt neužteko pinigų jo remontui.

Todėl tas mersas ir tapo tokia legenda - susietas buvo su Vytauto Landsbergio pavarde ir užsifiksavo visiems kaip kažkas labai jau ypatingo ir įspūdingo.