Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Suverenai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Suverenai - toksai visiškų prietrankų judėjimas, kur nerišlūs veikėjai ima skelbti, kad visokios ten vyriausybės ir valstybės yra neteisėtos, nes čia jie patys taip nusprendė. Tokie veikėjai pradeda aiškinti, kad pasas ar kiti dokumentai yra nereikalingi ir kad viską jie sau patys gali pasidaryti, pasirašyti ir taip toliau. Kartu paprastai suverenai skelbia, kad nepripažįsta ir valstybės nuosavybės ar dar kokių nors nuosavybės teisių, kurios jiems kuo nors nepatinka. Kaip pvz., mokesčiai nepatinka - tai ir nemoka jų.

Kokiu tai būdu Lietuvoje su tais suverenais dar įpainiotas yra ir toksai Lietuvos šeimų sąjūdis. Tai čia net negalim pasakyti, ar tas šeimų sąjūdis yra suverenų filialas, ar suverenai yra šeimų sąjūdžio filialas, ar išvis tai viena ir tas pat.

Keistas dalykas, bet visur, kur tik suverenai, ten ir kažkokios nesąmonės - tai ten kokie nors antivakseriai, tai keistos draugystės su Kremliumi ir visokiomis alternatyvios istorijos teorijomis. Labai dažnai, kur tik atsiranda kokie nors suverenai, ten išlenda ir kokie nors sarmatai ar dar panašios jėgos. Dar, beje, iš kur nors dažnai išlenda koks nors saulės ženklas ir kiti tokio pat tipo simboliai.

Tiesa, kartais būna ir egzotiškesnių dalykų - pvz., Lietuvoje su šitais suverenais keistai susisieja ajurvedinė mityba bei kokie tai Gaudijos vaišnavai. Kiti gi, nors ir vadindami save suverenais, kažkodėl skelbiasi esantys SSRS ar LTSR piliečiais.


Suverenai Lietuvoje

Lietuvoje suverenų judėjimą pradėjo toksai Žilvinas Užkuraitis, kuris sugalvojo, kad Krišnaizmas jam per siauras ir reikia kažkaip plačiau plėstis. Tai šitaip anas susikūrė kažkokią nuosavą vaišnavizmo atšaką, o paskui ėmė išdavinėti suverenų pasus, o taip pat ir įkūrė kokį tai kaimą - Naujieji Lažai vadinasi, kažkur Kėdainių rajone[1].

Dar 2022 metais suverenai Adas Užkuraitis, Žilvinas Užkuraitis ir Gintaras Lunskis pagarsėjo, kai važiavo su kokia tai delegacija į Baltarusiją, kad susitiktų su Aliaksandru Lukašenka. Tą delegaciją organizavo kitas panašus judėjimas - anokia Teisingumo aušra, kuri, savo ruožtu, susieta su tokiu Algirdu Paleckiu[2].

Dar paskui išlindo kažkokių keistų kitų organizacijų, kurios ir vėl suverenais persimaišiusios - pvz., kažkokie tai Sarmatų ainiai, kur aukščiausiu garbiausiu vadu yra koksai tai Dainius Babonas[3].

O dar kažkokia kita yra dar geresnė - Pasaulio Suverenių Žmonių Valstybių Organizacija, o taip pat Pasaulinė Taikos Grupė Lietuvoje, o taip pat Kompleksinė Ergonteisinė Parama, kur aukščiausiu garbiausiu vadu yra koksai tai Arvydas Balčius[4].

Visgi labiau suverenai pagarsėjo dėl visai paprastos istorijos - kai kažkoksai Mindaugas Vilčinskas kartu su savo žmona Inga augino tris vaikus, slėpdamas juos nuo valdžios ir visokių mokyklų, pakolei viskas baigėsi Vaiko teisėmis. Tai toji Vaiko teisių apsaugos tarnyba atėjo ir išsivežė tuos užguitus vaikus, kad kažkur augintų, pakolei Vilčinskai nesugrįš į protą. Tieji gi į protą nesugrįžo, vaikus pagrobė, o paskui dar surengė didžiules lenktynes su pasieniečiais, kurios baigėsi tuo, kad jie nulėkė į griovį, iš kur ir buvo ištraukti[5]. Vaikai vėl atiduoti globėjams, o Mindaugas Vilčinskas stojo prieš teismą vaizduoti kankinio.

Suverenai iš Vokietijos - Reichsburger

Kartais būna ir įdomesnių istorijų. Štai daugelis galvojo, kad suverenai - tai vietiniai lietuviški prietrankos, bet paaiškėjo, kad jie gerokai išsiplėtę po įvairias valstybes. Pavyzdžiui, 2022 metų pabaigoje Vokietijoje buvo suimtas didelis kiekis kažkokio judėjimo "Reichsbürger" narių. Paaiškėjo, kad ten tokie patys suverenai, kurie dar ir ruošėsi valstybės perversmui. Paaiškėjo, kad tarp šitos gaujos narių - nemažai buvusių specialiųjų pajėgų karių, pasiruošusių realiems vyriausybės šturmo veiksmams. Dar daugiau, paaiškėjo, kad organizacija turėjo krūvą sąsajų su Rusija ir gavo iš tenai finansavimo. Negana to, dar ir bandė kažką derėtis su Rusijos FSB dėl to, kad Rusija padėtų ir valdžią užgrobti, ir paskui tą valdžią pripažintų ir palaikytų[6].

Negana to, kad ta Reichsburger organizacija palaikė ryšius su Rusija, tai jie užsiiėmė ir antivakserių veikla, protestavo prieš COVID-19 suvaržymus, smarkiai ginklavosi ir turėjo apie 23 tūkstančius aktyvių narių. Apie 5% iš narių buvo priskiriami kraštutiniams dešiniesiems, galintiems kelti pavojų visuomenės saugumui, užsiimti terorizmu ir pan. - tai maždaug 1000 asmenų. Prieš išardant organizaciją, ši jau buvo surengusi nusikaltimų, pvz., 2021 bandė šturmuoti Reichstagą, o keleriais metais anksčiau - nužudė policininką.


Suverenų tikėjimo esmė

Kaip jau nesunku suprasti, suverenai išties yra ne kas kita, o naujos rūšies pseudoteisinė sekta, kurios nariai kliedi ne tiek apie visokias dievybes, dvasingumą bei kažkokius astralus, kiek visokius išsigalvotus kliedesius, persimaišiusius su sąmokslo teorijomis taip, kad net sunku pasakyti, ką jie išvis ten šneka. Tiesa, pagrindiniai kliedesiai visgi sukasi apie kažkokią pseudoteisę, kuri esą aukščiau, nei normali teisė.

Suverenai yra išgalvoję kažkokią tai jūrinę teisę, kuri nieko bendro neturi su normalia jūrų teise, bet kažkokiais būdais susisiekia. Pagal tą teisę kiekvienas suverenas gali išdavinėti kam nors dokumentus, pats nusistatyti sau teritoriją ir panašiai, taip būdami aukščiau bet kokių normalių žmogiškų valstybinių struktūrų ar susitarimų.

Pagal suverenus viskas taip ir turi būti, nes pasaulį užvaldė kažkokia korporacija, kuri vadinasi JAV, ir kuri net nėra valstybė, o tėra kažkokia fiannsinė įmonė, kuri seniai, dar prieš belenkiek metų, subankrutavo. O kai tą korporaciją ištiko bankrotas, tai ta korporacija nusprendė neteisėtai pasisavinti visus žmones, kuriuos laikytų kaip užstatą, per kurį įkeistos tos korporacijos skolos. Taip kažkaip visus žmones neteisėtai ir pavergė. O todėl žmonės, kurie žino tą jūrinę teisę, gali patys nutraukti bet kokį kontraktą su tokia korporacija, taip tapdami suverenais ir gaudami sau tokias pat teises.

Žodžiu, panašiai maždaug.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.