Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Psichiatrija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Psichiatrinis gydymas)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Psichiatrija - taigi pati nuostabiausia medicinos sritis, žymiausiai išvystyta paties Akademiko Snežnevskio, prisidedant ir kitiems garbiems SSRS ir užsienio šalių mokslininkams. Irgi idėja kokia - visas mąstymas, pasirodo besąs cheminė medžiagų apykaita, taigi tad, jei nuotaika bloga, ar esi pasimetęs, o ir šiaip aplinkoj nesigaudai, blogai mokaisi ar turi kokias klaidingas pažiūras - tau visada padės tabletė, ukolas subinėn ar elektros šokas!

Tai ir Pipedija čia puikiai stebisi nuostabiais šiuolaikinio mokslo pasiekimais, taip kad ir supažindina visuotinai jus su tokiomis populiariomis sąvokomis irgi metodikomis, kaipgi durnynas, šizofrenija, psichozė, psichas, neuroleptikai ir panašiomis - taip kad paskaitinėję, žinosit apie sąmonės gelmes daugiau, nei netgi Froidas nesapnavo!

Tik vat dargi įspėti turime, ką ir neretas psichiatras pasakytų: šituos pipedinius kliedesius skaitydami, rizikuojate apsirgti pipeditiniu marazmitu, nesgi žinia, būdinga daugeliui ir indukuotoji psichozės forma! Taip pat siūlome pasitikrinti - kaip jau Rosenhano eksperimentas parodė, psichikos sutrikimų turi visi!

Turime pastebėti, kad psichiatrija ir psichologija - kone priešingos sritys, o psichiatrai ir psichologai - taip pat yra priešingybės, nors būna, kad žmonės painiojasi šitose sąvokose taip, kad kyla įtarimas, jog matyt serga gal kokia demencija.


Pagrindiniai psichiatrijos mokslo pasiekimai

Originali pozityvinių sindromų schema iš Snežnevskio psichiatrijos vadovėlio

Žymiausi psichiatrijos mokslo pasiekimai buvo galutinai pasiekti, vadovaujant genialiam Akademikui Snežnevskiui, kurio dėka dabar turime visą psichikos ligų skirstymą ir klasifikaciją. Na, gal dar kažkiek anksčiau pagrindus pakloti pasistengė toksai vokietis Emil Kraepelin, sukūręs dar ir degeneracijos teoriją bei atradęs, kad visi psichikos sutrikimai vystosi panašiai kaip neurosifilis.

Tai tuo žymiu pastebėjimu yra paremtas ir garsusis sifilitinis psichikos ligų modelis, kuris yra didžiausias sovietinės psichiatrijos pasiekimas.

Irgi originali negatyvinių sindromų schema irgi iš Snežnevskio psichiatrijos vadovėlio

Visos psichikos ligos yra klasifikuojamos, kaip šizofrenija bei įvairios nestandartinės latentinės ir vangios šizofrenijos būsenos, kurių eiga gali pasukti į šizofreniją. Išimtys, kurių nesigauna priskirti šizofrenijai, vadinamos epilepsija. Pagal savo eigą ir sunkumą, yra išskiriamos įvairaus sunkumo simptomatikos, pereinančios viena į kitą. Simptomatikos yra dviejų rūšių: negatyvios (kur yra neigimas ir simptomų nebuvimas) ir pozityvios (kur yra ryškiai manifestuojami simptomai). Tokiu būdu gaunasi sindromai, turintys būdingus simptomų rinkinius. Vystant klasifikaciją ir tobulinant psichiatrijos mokslą, ilgainiui ir šios schemos tobulėjo ir vystėsi.

Pozityvūs sindromai:

 1. Emocionaliniai-hiperestetiniai sutrikimai
 2. Afektyviniai (depresyviniai-maniakiniai) sutrikimai
 3. Neurotiniai sutrikimai
 4. Paranojiniai ir visokie balsai galvoje
 5. Katatoniniai, parafreniniai, haliucinaciniai-paranoidiniai reiškiniai
 6. Sąmonės sutrikimai - deliriumai, amencijos ir prieblandiniai sutrikimai
 7. Paramnezijos
 8. Traukulių ir konvulsijų simptomatika
 9. Psichoorganiniai sutrikimai

Negatyvūs sindromai:

 1. Psichiniai išsekimai
 2. Subjektyviai suvokiami savęs pokyčiai
 3. Objektyviai įvertinami asmenybės pakitimai
 4. Asmenybės disharmonizacija, šizoidizacija
 5. Energetinio potencialo kritimas
 6. Asmenybės lygio kritimas
 7. Asmenybės regresas
 8. Amneziniai sutrikimai
 9. Visiška silpnaprotystė
 10. Psichinis marazmas