Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Padirbtas maistas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Maisto falsifikatai)
Jump to navigation Jump to search
Tai čia daug kas kai pamato tokį paveiksliuką, tai galvoja, kad fotošopas, bet kad pasirodo, nei velnio ne fotošopas, o niūri tikrovė...

Padirbtas maistas plinta vis labiau. Tai jau čia nei Pipedijai ko nors nusišnekėt nereikia, nesgi kai paskaitai kokius nors JAV valstybinių maisto kontrolės tarnybų internetus, tai eina šikt, kokių dalykų sužinot gali!

Taigi aišku, kaip ir galima tikėtis, falsifikacijose čia lyderiauja kiniečiai visokie, ale amerikonai vis atranda, kad kinų restoranuose tai šen, tai ten vis kas nors bando tuos falsifikatus irgi paplatint, o dargi ir amerikonų vertelgos patirtį gi perimdinėja...


Nuostabybės, katrųjų galim atrasti

Tai aišku, į Kiniją atvykusius, nustebina labiausiai visus kiaušiniai, katrie puikiai padirbami - lukštas padaromas iš kalkių, baltymas - iš vandens su želatina, o trynys - iš šiaip kažkokio šūdo. Tai paskui kai žmogus koks nusiperka, tai paaiškėja, kad nei tešlos iš tokių padarysi, nei išsivirsi, nei dar ko nors, o kepant irgi keistai kepasi, nors gal ir nenuodingi... O tai virtus kiaušinius tai paprasčiau gi pagamint - želatina, krakmolas, dažiklis, aromatizatorius - per dešrų formavimo įrangą perleidžiama ir viskas!

Arba uogienės gi - aišku, Vilniaus konservai irgi pardavinėja brudą jau, tokį, kur nei uogiene nepavadinsi, nes sutirštinta krakmolais bei pektinais, o cukraus tik tiek, kad net nesaldi, betgi moderni pramonė jau tiek išsivystė, kad pasirodo, pavyzdžiui aviečių uogienę padirba išvis taip, kad netgi sėklytes dirbtines supila, iš celiuliozės pagamintas. O pasirodo, kad žmonės būtent dėl sėklyčių patiki, kad uogienė iš tikrų uogų. Kad atrodytų, jog uogienėj yra tikrų uogų gabaliukai, šiuos irgi suformuoja iš dažiklio, celiuliozės ir želatinos. Ir aišku vietoj cukraus pripila saldiklio. Tai nusiperka žmogus tokios uogienės, valgo, ir galvoja - KPŠ???

Tai čia irgi, net ir pirkdamas kokį vaisių ar daržovę, visvien negali būti tikras, kad nenusipirksi šūdo...

Arba dar geresnis bajeris, kaip netgi mėsą padirbinėja. Tai čia aišku nekalbam apie lietuviškas dešras, kurių būna ir išvis be mėsos (kūrvos tie!), bet tai sugeba pasirodo kiniečiai netgi mėsos gabalą padirbt. Daro iš žuvies masės, kurią separuoja, atskiria ilgesnes skaidulas, prideda rišiklio, aromatizatorių, gliutamato ir formuoja į gabalus. Tai visa laimė tik, kad pakoleikas berods tiktai virtą mėsą taip padirba.

Arba vat pavyzdžiui arbatą falsifikuoja tai be problemų - ima tiesiog kažkokias pjuvenas, smulkina, prideda dažiklio ir aromatizatoriaus - vat jums ir arbata. Tai kavą irgi panašiai padirbinėja, tik pjuvenas smulkesnes naudoja.

Arba irgi pavyzdžiui tokios krabų lazdelės - taigi jokių ten ne krabų jos, o ta pati žuvis sumalta, išseparuota, aromatizatoriais ir gliutamatais paskaninta. Tai čia aišku, bent tiek gerai, kad gal biškį kontroliuojamas procesas, bet kai jas krabų lazdelėm vadina - taigi tiesiai pripažinkim: melas ir falsifikacija!

Arba pavyzdžiui, atseit rūkyta mėsa parduotuvėse: na kur jūs matėt, kad iš rūkytos mėsos vanduo bėgte bėgtų? Ogi pasirodo, irgi visai nerūkyta jinai, o tik mirkyta kažkokių chemikalijų mišinyje. Tai čia šita mirkyta mėsa jau irgi falsifikacija ir melas akivaizdus.

Arba pavyzdžiui sviestas bei grietinė - tai šitus ir Lietuvoj jau falsifikuoja. Tik gerai dar, kad užrašo ant pakelio "tepusis riebalų mišinys" ar panašiai. Bet tai paprastai įpaišo užraše žodį "sviestas" arba "grietinė" didelėm raidėm taip, kad dauguma ir apsigauna, nusiperka šlykštaus brudo ir spjaudosi paskui. O tai kaina gi skiriasi vos keliom dešimtim procentų, savikaina gi tuo tarpu - gal dešimteriopai, tai pagalvokit, koks pelnas vertelgoms!

Arba pavyzdžiui, koks nors paprasčiausias pomidorų padažas - tai irgi, kai paskaitai sudėtį kartais, tai būna, kad ten pomidorų tėra 10 procentų ar net mažiau, o visa kita - tai krakmolas, tirštiklis, aromatizatorius ir šūdas!

Arba aliejus koks nors alyvuogių - parašyta, kad alyvuogių, o tai kas ten nustatys - jokių ten alyvuogių, tik genetiškai modifikuotų sojų aliejus, už dvigubą kainą...

Arba irgi prieskoniai - taigi pasirodo, jau iki to priėjo, kad ir šiuos padirbinėja, irgi kaip - ima tuos pat celiuliozės miltelius, dažiklio prideda ir aromatizatorių - vat jums ir prieskoniai atseit. Tai paskui stebiesi, kaip čia kokie kvapieji pipirai turi visai kažkokį ne tą kvapą, o raudonieji pipirai kažkokią labai keistai ružavą spalvą... O juk maltus prieskonius padirbt - lengviausia, o tai dar atkreipkit dėmesį, kodėl malti prieskoniai dažnai daug pigesni už nemaltus, nors rodytųs, kadgi turėtų būt atvirkščiai.

Arba pavyzdžiui galim prisimint, kaip prieš penketą kokių metų pyderai gamino falsifikuotą alų ir parduotuvėse platino, o atpažinti tik pagal tai buvo galima, kad sudėtį parašydavo kitaip. Tai čia viena laimė, kad alui Lietuva specialų įstatymą turi, nustatantį gamybos metodus, tai čia aludariai spustelėjo, ir ant tų falsifikatų greit atsirado užrašai "alaus gėrimas", "alaus skonio gėrimas" bei panašūs, o paskui šitie brudai ir išnyko. Aišku, teisybės dėlei reik pasakyt, kad gamyklinis alus irgi šūdas, o tikras gal tik naminis alus ir tebūna, čia jau paragavus aišku pasidaro...

Vat receptą "Valstiečių laikraštis" internetuose skelbia: "Taigi gamindama 100 kg virtų dešrelių viena dabar veikianti ir mums tas dešreles pirkti siūlanti įmonė sunaudodavo 52 kg sojų želės (vadinamosios sojų varškės), 3 kg antros rūšies jautienos, 6 kg kiaulienos, 4–5 kg manų kruopų, 2–3 kg miltų ir tiek pat druskos, 7–8 kg vandens, 20–25 kg plėvių, kremzlių, kiaulės odų emulsijos, sausgyslių, pažiaunių ir kitų subproduktų, iki 1 kg įvairiausių skonio priedų, dažiklių, skonio stipriklių (glutamato ir kt)." Skanu? Blyn, ką tik kažkokių dešrelių nusipirkau kažinkokių...

Tai čia jau kaip sakant, užkniso rašyt mumis, tai gal čia jau patys nuveikit į gūglą ir pasiieškokit, tai infarktą gausit...


Dar žr.

Dargi yra visokių mat lietuvių prikurtų internetų beigi Pipedijos straipsnių, katrie siekia demaskatuoti padirbtą maistą:

Ir dar papildomos informacijos visokių šaltinių:

  • sveikasvaikas.lt - šitie pasitiki ka vertelgos pritašo ant įpakavimų. Naivuoliai.
  • manskanu.lt - šitie šiaip rašo visokius kliedesius.