Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Naminis alus

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
No-Alcohol.jpg
Alkoholio propagandistų rašliava, nes Naminis alus pagal NTAKD esąs nuodai, nes jie čia yra paminėti, taip kad šitai yra mirties kultas
Visus Pipedija kviečia gydytis nuo alkoholizmo ir negerti, nes lašas degtinės - milijonas žuvusių smegenų ir kepenų cirozė, todėl gerti yra nesveika. Tai yra alkoholikų pagalbos šauksmas, bandan pasiteisinti, kur atlyginimą pragėrė ir kad juos reikia gydyti. Rekomenduojame kreiptis į garsų gydytoją Aurelijų Verygą ir padidinti mokesčius degtinei, o taip pat kad Naminis alus būtų uždrausta vardan moralės gerinimo.
Alkoholis-nuodai.jpg

Naminis alus – savo paties, sau ar savo šeimos reikmėm pasigamintas alus, patsai tikrasis, natūralus ir gyvas ir šviežias. Nugi toks tenai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, kuris anksčiau buvo vadinamas kaip Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba dabar pareiškė, kad alus gali būti tiktai negyvas ir nešviežias, nes nebūna šviežio alaus, o mielės nėra gyvi organizmai[1]. Taip kad dabar jau supraskit, kad čia šitas straipsnis apie naminį alų - tai kažkoks oksimoronas ar išvis kokia nesąmonė, nes taip gaunasi, kad kadangi šviežias ir gyvas, tai naminis alus yra ne alus, o išvis nesuprasi, kas per daiktas.

Tai vat ir mums čia aišku kyla klausimų, kad jei jau visvien alų geriam, tai geriau jau gal tradicinį, namuose išsivirtą gert! Tai ta proga, pavyko maloningai gauti paaiškinimą irgi instrukcijas iš žinomo aludario beigi blogerio Marijaus Guscevičiaus, katrasai specialiai mums parašė taip, kad netgi visiškas durnius dabar alaus namie gali išsivirt!

Marijus Guscevičius specialiai Pipedijai

Tai vat taip atrodo toji "arbata" - misa su verdamais apyniais, išu kurios alus bus raugiamas!

Kas yra alus ir kaip jo pasigaminti? Paprastai tariant, alus yra rauginta miežių "arbata", dažniausiai pagardinta apyniais. Iš šio apibrėžimo nesunku nuspėti ir alaus gaminimo procesą:

  1. Iš specialiai apdorotų miežių (salyklo) padaroma saldi arbata (saldumas iš daigintų grūdų!), mirkant juos 66-68 laipsnių temperatūroje ir po to nutekinant saldų skystį – misą. (Šiais laikais namų aludariai patogumo dėlei, dažnai naudoja jau paruoštą salyklo ekstraktą – sausą arba skystą – taip sutaupoma laiko ir pastangų, reikia mažiau specialios įrangos, o rezultatas praktiškai tas pats.)
  2. Po to, misoje nuverdami apyniai. Misa ataušinama.
  3. Galiausiai, gauta apyniuota misa yra užraugiama specialiomis alaus mielėmis. O tada belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol mielės suvartos "arbatoje" esantį cukrų, išskirdamos (ekskrementuodamos) alkoholį. Laukti reikės – 2-7 dienas, priklausomai nuo buvusio cukraus kiekio ir mielių gyvybingumo, temperatūros ir pan.
  4. Pasibaigus aktyvios fermentacijos laikotarpiui jau galima alų vartoti. Dar galima pilstyt jį į įvairius butelius ar statines ir brandinti, kad skonis būtų geresnis (rekomenduojama). Jei alutis silpnas ir lengvas, tai brandinti jo kažin kiek nereikia, tik palaikyt butely uždarytą 3 savaites, kad natūralios angliarūgštės prisisotintų. O jei stiprus ir apyniuotas tai butu gerai pabrandinti bent porą mėnesiukų, o kuo ilgiau tuo geriau! Kai kurios ypatingos alaus rūšys brandinamos metų metus.

Sudedamosios dalys alui

Pagrindinės sudedamosios alaus dalys:

Įranga alui virti

Burbuliatorius alų apsaugo nuo oro, todėl šisai negįžta, berūgdamas

Minimali įranga alaus gamybai namie:

  • Kuo talpesnis puodas - misai virti
  • Samtis ar mentelė maišymui
  • Alaus fermentavimo indas - kibiras, kubilas, bačka ir t.t. (maistinės kokybės ir ne aliuminis), geriausia sandarus, su skylute žarnelei agliarūgštei išleisti. Papildomas kranelis – patogus privalumas.
  • Žarnelė agliarūgštei išleisti bei stiklinė su vandeniu (burbuliatorius)
  • Poros metrų guminė žarnelė alaus perpilymui
  • Buteliai alui išpilstyti su kamšteliais bei uždarytuvu. Arba statinė.

Apie naminį alų internetuose


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.