Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lai kraujas liejasi laisvai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lai kraujas liejasi laisvai arba Tegul kraujas liejasi laisvai (anglų kalba - "Let the blood run free") - visiškai nukvakęs, tačiau daugelio vertinimu, geriausias ever serialas žmonijos istorijoje. Tiesa, dėl prastos technikos ir mėgėjiškų įrašų, faktiškai prarastas, nes tie įrašai, kurie išlikę - nepaprastai klaikiai blogos kokybės. Serialas pagarsėjo išskirtinai ryškiais personažais bei stebėtinai sąmojingu lietuvišku vertimu, kuris irgi buvo geras, visiems įstringantis, nors nebūtinai visada ir visur tikslus ir teisingas. Ar taip, ar kitaip, serialo siužetai ir herojai ilgam tapo tautosakos dalimi.

Serialo siužetas - visais laikais superpopuliari ligoninių tema, kuri jau ir anuomet serialuose buvo išeksploatuota iki visiško negalėjimo. Tik tiek, kad čia ligoninėje dirba klaikūs frykai, kurių dėka ta ligoninė visiškai netyčiukais pavirsta į kažkokią žudyklą, kurioje žudo pacientus ir iš to žvengia, ir bajerius daro.

Serialas prasidėjo visai ne kaip TV laida, o kaip savaitiniai juokingi vaidinimai, kuriuos nuo kokių 1988 metų Australijoje, Melburne rengė mėgėjiška teatro grupelė, o demonstruodavo tuos vaidinimus kažkokiame Melburno klube. Vaidinimai buvo rengiami praktiškai be scenarijaus, improvizuojant viską gyvai, o aktoriais ten buvo būrelis frykų, kurie aktoryste ir vaidinimais užsiimdinėjo daugiau savo malonumui, nei kaip kažkokia rimta veikla. Tiesa, daugelis iš tų frykų tuo metu jau buvo pagarsėję kitais būdais, per kitus vaidinimus ir TV laidas.

Taigi, rengė jie tuos savo vaidinimus, pagrindinai darė juos ketvirtadienių vakarais, ir vaidindavo kažkokią bepročių ligoninę, kurioje užsiimdinėdavo smurtu prieš pacientus, atviru tarpusavio seksualiniu priekabiavimu, visokiais nešvankiais bajeriais ir taip toliau. Vaidinimas, kuris turėjo užpildyti nesavaitgalinę, gana prastą dieną, gavosi toksai vykęs, kad maždaug po metų ketvirtadieniais visos klubo sėdimos vietos būdavo išpirktos iš anksto ir dar prieidavo stovinčių, kad galėtų žiūrėti šitą šou.

Kadangi apie spektaklį ėjo garsas, tai pasipainiojo kažkoksai TV prodiuseris, kuris pasiūlė įrašyti vieną-kitą vaidinimą į video ir parodyti jį TV. Taip nuo 1990 prasidėjo ir televiziniai vaidinimai.

Kaip ir originaliuose, taip ir televiziniuose variantuose viskas vykdavo be jokių tenai filmams būdingų aplinkų, be filmavimo triukų, o su paprastu plokščiu teatriniu pastatymu, kur yra tiesiog fonas, baldai ir keli personažai. Nepaisant to paplokštumo, o gal kaip tik dėl jo, personažų daromas įspūdis visiems nunešė stogus, ypač dar tuo, kad netgi pagal tuos senovinius laikus, kai politkorekcija faktiškai neegzistavo, tas serialas visvien buvo ant visiškos ribos.

Pagrindiniai serialo personažai:

  • Pam Sandwich, slaugytoja, visiška fyfa ir durnė
  • Effie Shunt, slaugytoja, kuri ne tokia durna, bet irgi durna
  • Ray Good, gydytojas ir moralinis durnius
  • Richard Lovechild, gydytojas ir visiškai aiškus narcizas
  • Dorothy Conniving-Bitch, matrona, kitaip tariant, ligoninės ūkvedė arba vedėja, dar žinoma kaip Kalė Intrigantė
  • Warren Cronkshonk, sanitaras, o paskui koksai tai rezidentas, su kokia tai silpnaprotyste

Kai kuriais momentais seriale atsiranda dar vienas-kitas papildomas personažas, bet tie kiti jau ne tokie esminiai, nors kartais irgi gerą įspūdį keliantys.

Serialas per TV buvo leidžiamas nuo 1990 iki 1994 metų, iš viso išleista 26 serijos, kurių siužetai buvo paremti daugiausiai jau iki tol sukurtais, o tiksliau priimprovizuotais gyvais pasirodymais. Kažkuriais tenai metais, bet neatsimenam tiksliai kada, buvo parodytas ir Lietuvoje, per LNK. Tai irgi buvo labai populiarus. Tiesa, tuo metu anglų kalbą gerai suprantančių buvo mažai, o ir tas supratimas būdavo kiek ribotas, o čia dar australietiškas dialektas, kuris išvis nesuprantamas. Tai vertimas tarpais visai nuklysdavo nuo pirminio, tačiau visvien likdavo visai sąmojingai ir visiškai serialo dvasioje.

Kitose pasaulio valstybėse serialas buvo rodomas per įvairias TV, tačiau nebuvo statomas didelių kompanijų, taigi, daugelio kritikų buvo vertinamas nerimtai. Tik paskui, per žiūrovų apklausas, paaiškėdavo, kad serialas tapo ir labai žiūrimu, ir labiausiai iš visų įsimintu serialu. Būdinga dar ir tai, kad serialą mėgdavo tie žiūrovai, kurie įprastai išvis jokių serialų nežiūrėdavo.