Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Lapkričio 27 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1095 metais šią dieną popiežius Klemensas II paskelbė pirmąjį kryžiaus žygį, kad reikia iš visokių nekrikštų atsiimti šventą miestą Jeruzalę. Bet paskui kai šitai sekėsi sunkiai, tai kiti kryžiaus žygiai po šimto-kito metų galų gale pasuko į priešingą pusę ir sukėlė mums čia problemas Lietuvoje dėl visokių kryžiuočių irgi kalavijuočių.
  • 1809 metais šią dieną anoksai Theodore Hook susilažino su kažkokiu savo draugeliu ir surengė didžiausią ano meto išdūrimą, į istoriją įėjusį kaip Berners Street hoax. Labai daugelis jį už tai paskui prakeikė, bet taip nieko ir negalėjo padaryti.
  • 1895 metais vienas iš turtingiausių ano meto žmonių, toksai Alfredas Nobelis pasirašė savo testamentą, kuriuo didžiąją dalį savo turto užrašė Nobelio premijos sukūrimui. Tai šita diena dabar laikoma Nobelio premijos sukūrimo diena.
  • 1920 metais prasidėjo Slucko sukilimas, kur Baltarusija sukilo prieš komunistų valdžią. Deja, sukilimas nepavyko ir baigėsi nelaimingai.
  • 1939 metais Vilniuje šią dieną ėmė veikti Vilniaus pedagoginis institutas, per daugelį metų paskui pavirtęs į atskirą legendą...
  • 1971 metais sovietų kosminis aparatas Mars-2 nusileido į Marsą. Tiksliau, ne nusileido, o nukrito. Nevaldomai nukrito ir tiesiog sudužo, nes nesuveikė jokie nusileidimo mechanizmai. Bet visvien tai gavosi pirmas iš Žemės paleistas aparatas, pataikęs į Marsą. Taigi, iš vienos planetos į kitą.
  • 2011 metais, eidamas berods 59 metus, Putinas, po ilgo svarstymo, partijos Vieningoji Rusija suvažiavime sutiko, kad būtų iškeltas kandidatu rinkimuose į Rusijos prezidento postą. Reaguodamos į šį netikėtą įvykį, pasaulio finansų rinkos sutriko, akcijos ėmė šokti kadrilius, o nafta pasaulinėse biržose neregėtai atpigo bei pabrango. Ypač į šį įvykį sureagavo euro kursas, kuris lito atžvilgiu išliko stabilus.
  • 2020 metais šią dieną kažkokie nežinomieji nušovė Irano aukščiausią ir svarbiausią branduolinių bombų ir kitų branduolinių technologijų kūrėją Mohsen Fakhrizadeh. Šis važiavo kažkur palei Teheraną su lydinčiu mašinų kortežu, tada sprogo bomba, kuri vieną iš mašinų sunaikino, o kitas pažeidė, o tada kažkokie nežinomieji iššaudė visą kortežą ir visus asmens sargybinius ir kažkur dingo. Štai kokie nelaimingi atsitikimai vis atsitiktinai nutinka Irano branduolinei programai. Nesiseka kažkaip.