Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Radijo mėgėjai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Radijo mėgėjai''' senovėje būdavo kokie nors trumpabangininkai, bet bet dabar tai jau išvis - jei tik turi kokią nors radiją, kuri priima trumpąsias bangas ir bent kartą per 2-3 metus kažką tomis bangomis paskenuoji - tai štai jau ir radijo mėgėjas. Išties gi taip ir yra - pasaulis keičiasi, ir jei senovėje prieš 50 metų radijo mėgėjai patys bandydavo lituotis kažkokias schemas, o paskui jau ir konstruotis kokius no...)
 
S (Kantuperis pervadino puslapį Radio mėgėjai į Radijo mėgėjai)
(Jokio skirtumo)

17:14, 15 gegužės 2022 versija

Radijo mėgėjai senovėje būdavo kokie nors trumpabangininkai, bet bet dabar tai jau išvis - jei tik turi kokią nors radiją, kuri priima trumpąsias bangas ir bent kartą per 2-3 metus kažką tomis bangomis paskenuoji - tai štai jau ir radijo mėgėjas.

Išties gi taip ir yra - pasaulis keičiasi, ir jei senovėje prieš 50 metų radijo mėgėjai patys bandydavo lituotis kažkokias schemas, o paskui jau ir konstruotis kokius nors ZX Spectrum primenančius kompiuterius, tai dabar jau radijo mėgėjai viską gali nusipirkti, ką tik nori.

Štai andai senovėje VEF imtuvai buvo tiek paplitę, kad juos turinčių žmonių niekas radijo mėgėjais nelaikė, nors tie žmonės išmokdavo krūvas dažnių ir žinodavo, kaip surasti kokį nors Amerikos balsą, Vatikano radiją, pasiklausyti muzikos per Liuksemburgo radiją ir taip toliau. Daugelis klausydavosi BBC transliacijų rusų kalba dažniau, nei klausydavo kokių nors sovietinių radijo stočių, kaip kad Majak ar Junost - tiek populiaru būdavo klausytis radijo anais laikais. Kai kurie netgi pasiklausydavo ir radijo laidų iš Kinijos ar Albanijos, transliuojamų rusų kalba ir plūstančių sovietinį režimą keturgubai smarkiau, nei bet kokia radijo stotis iš Vakarų.

Šiais gi laikais viskas pasikeitė ir gražų gražiausia - kažkokių radijo stočių žmonės klausosi per Internetą, kažkur Vilniuje FM bangomis transliuoja Baltupių radijas, o žmonės net nesupranta, kad AM ir FM - tai ne radijo dažnių diapazonai, o tiesiog tokia moduliacija.

Nu ir ką gi daryt šiais visuotinės degradacijos laikais, kai radijo imtuvus namie turi nebent kokie nors seni perdylos, atsilikę nuo pasaulio keliais dešimtmečiais?