Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hebefrenija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Hebefrenija - viena iš klasikinių schizofrenijos formų, itin būdinga jaunesnio ar vidutinio amžiaus asmenims.

Hebefrenijai būdinga gan staigi eiga, kliedesiai, rečiau - haliucinacijos, ligonis greit degeneruoja, elgiasi stebėtinai kvailai, emocingai, nenuosekliai, tačiau dažniausiai būna linksmas ir savim patenkintas.

Tipinė simptomatika - dibiliškas pokštavimas, primityvios emocijos. Dažni hebefrenikų juokai - tai pavyzdžiui, primyžti kam nors į arbatą ar sriubą, pakišti kam nors koją, trenkti atsitiktiniam žmogui į veidą, maudytis upely su drabužiais, prišikti kam prie durų ant kilimėlio, visaip iškraipyti žodžius, tyčia netaisyklingai ir klaidingai rašyti, etc..

Bendri mastymo sutrikimai pas hebefrenikus yra tipiniai, primityvūs, ganėtinai būdinga apraiška - logorėja, schizofazija, echolalija, kiti nerišlios kalbos sutrikimai.

Specifiniais atvejais galima mišri hebefreninė-paranoidinė šizofrenijos forma, turinti gan būdingus paranojinei schizofrenijai pozityvius simptomus, permaišytus su tipišku hebefrenijai nerišlumu ir specifine grafomanija. Tokie ligoniai linkę degraduoti, yra nerišlūs, primityvūs, tačiau pasižymi gana ryškiomis paranoidinėmis idėjomis, sąlyginai kūrybingais kliedesiais.

Paskutiniu metu pastebimas būdingos "kompiuterinės" hebefrenijos formos plitimas, Lietuvoje šis sindromas 2009 metais leidinyje "Psichiatrijos žinios įvardintas, kaip pipeditinis marazmitas.