Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paranoidinė hebefrenija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paranoidinė hebefrenija, dar kartais mėgėjų ir neišmanėlių užvadinama kaip hebefreninė paranoja. Iš tiesų tai tokia liga, šizofrenijos rūšis, atitinkanti paprasčiausią hebefreniją, bet su būdinga paranoidinės šizofrenijos požymiais.

Paranoidinė hebefrenija kartais išskiriama, kaip sudėtingos diagnostikos atvejis, kada negalima vienareikšmiai diagnozuoti paranoidinės šizofrenijos formos, kuriai būdingi kliedesiai, haliucinacijos ir kiti pozityvūs simptomai, o kartu ir hebefrenija yra nepakankamai ryški, kad galima būtų pasakyti, jog tasai pacientas nupušo tiek, kad panašėja į kažkokį degradą.

Paranoidinės hebefrenijos atvejams būdinga, kad ligonis yra linkęs į sąmokslo teorijas, nuolatinius neadekvačius kliedesius, kartais į haliucinacijas - t.y., rodo požymius, kurie būdingi tipiškiems paranoidinės eigos atvejams. Dėl to pradinėse stadijose pacientai neretai gauna paranoidinės šizofrenijos diagnozę.

Tačiau tuo pat metu pastebima ryški intelekto regresija, mąstymo gebėjimai smunka, ilgainiui degraduodami iki švelnios demencijos lygio, vis ryškesne darosi negatyvinė simptomatika. Pacientas pasidaro grubus, lėkštas ir primityvus, su visokiais nerišliais juokais, tačiau paranoidinio pobūdžio kliedesiai visvien gana ilgą laiką išlieka. Pasimačius aiškiai hebefreninei simptomatikai, pacientų diagnozė ilgainiui pakeičiama į hebefreniją.

Paranoidinės hebefrenijos atvejams prognozė yra prasta: pacientai dažniausiai nelinkę pasitaisyti, nepaisant rodomų kliedesių ir kitos pozityvios simptomatikos. Ilgainiui pastebima juntama asmenybės degradacija, kartais su laikinomis dalinėmis remisijomis, leidžia daugumą paranoidinės hebefrenijos atvejų ilgainiui priskirti tiesiog pradinėms įprastos hebefreninės šizofrenijos formoms, turinčioms neįprastą pradinę stadiją ir netolygią eigą.